Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Optimalizace SQL Serveru pro správce

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
!!! Upozornění !!! Z důvodu velkého převisu zájmu o přednášku nad kapacitou sálu Akvarius, se bude přednáška online streamovat do sálu v prostorách MS v 7. patře.
Místa v sálu Akvarius budou určena pro dříve přihlášené. Dělící čára v seznamu pro prvních 90-100 bude určena těsně před akcí (zatím to vypadá že je u těch co se přihlásili na konci července).

Přednáška bude zaměřená na správu SQL Serveru pro optimalizaci výkonu. Seznámí vás s typickými nedostatky v oblasti správy a jejich odstraněním. Společně se podíváme, kde a jak hledat problematická místa a jak s nimi naložit v souladu s best practices.

Osnova:
Konfigurace instance a databází
Monitorování a optimalizace SQL Serveru
Pozor na tempdb databázi
Správa transakčních logů a datových souborů
Indexy, jejich správa a optimalizace

Ohlédnutí za akcí

Zajímavé téma indukovalo opravdu velký zájem (v jednu chvíli počet přihlášených atakoval hranici 200). Proto jsme se pokusili zorganizovat streamování do druhé místnosti o pár pater výše. Nejen téma, ale i kvalitu přednesu lze hodnotit vysoko - jedním z rozpoznávacích znaků dobrého přednášejícího je, že jasně a zřetelně zopakuje do mikrofonu dotaz z pléna (na což v rozrušení i dobrý prezentátor občas zapomene) V tomto případě se dařilo nezapomínat... :-) Jistě i proto sál vydržel plný až do úplného konce.
Přednášející poskytl prezentaci i uváděné příklady ke stažení, záznam z akce se pokusíme zpracovat a vystavit co nejdříve.

Jan Nábělek, WUG Praha

Soubory ke stažení

11kB, staženo 2145x
0kB, staženo 1958x
© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt