Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

WUG Days 2022: Backstage: implementace (micro)servisního katalogu v Oriflame

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
V Oriflame vyvíjíme mnoho systémů, desítky mikroservis, knihoven, frontend komponent. S tím, jak rostl jejich počet, bylo skoro nemožné udržovat ručně jejich seznam ať už ve wiki nebo po různých XLS souborech. Proto jsme naimplementovali Backstage (https://backstage.io), open source servisní katalog vyvíjený společností Spotify a širokou komunitou vývojářů. Hlavní důraz je kladen na automatizaci, agregaci existujících zdrojů ale i propojení s aplikacemi třetích stran. Vzniká tak živý a aktuální pohled na daný systém (komponentu) od základních informací, dokumentace, architektury, přes informace o vývoji (aktuální pull requesty, stav CI/CD) až po situaci na prostředích, tedy například stav Kubernetes komponent nebo informace o právě probíhajících incidentech. V Oriflame jsme si navíc vyvinuli pár vlastních pluginů, například mapování závislostí, changelog, scoring a v neposlední řadě integrovali s Azure Cost API, takže máme přehled o aktuálních nákladech každé mikroslužby. V přednášce se kromě Backstage zaměřím na konkrétní proces implementace u nás v Oriflame (začali jsme cca v Lednu 2021), zkušenosti a doporučení a co nám to přineslo.
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt