Konference SQL Server Bootcamp 2018

Dvoudenní bezplatná vzdělávací konference určená pro databázové vývojáře, administrátory i BI specialisty, kde se na prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků na SQL Server seznámíte s best-practices z různých oblastí SQL Serveru a nahlédneme i na novinky v budoucí verzi.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Program na středu 15. 8. 2018

Aula
09:00 - 10:15

SQL Server Disaster Recovery

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Ukázka, jak realizovat kompletní disaster recovery instance SQL Serveru – obnovení systémových databází + uživatelských databází, na co si dát pozor a jak se na tuto situaci co nejlépe předem připravit.
SF 2.162
09:00 - 10:15

BI řešení pro ne BI lidi

Jiří Neoral
MVP
Gesteem s.r.o.
Aneb co to vlastně znamená a obnáší dělat Business Intelligence. Přednáška bude zaměřená na účastníky primárně pracující v jiných oblastech práce s daty. Dozvíte se zda a proč je dobré/nutné mít datový sklad. Jak se datový sklad strukturálně navrhuje. Jak přistupovat k analytické vrstvě. A jaké můžeme použít nástroje na prezentační vrstvě. Vše samozřejmě z dílny společnosti Microsoft.
Aula
10:30 - 11:45

Microsoft SQL Server stojící, bdící

Miloslav Peterka
Solitea BI Experts, s.r.o.
Ten, kdo pracuje s SQL Serverem, dříve nebo později narazí na problematiku waitů. Společně si vysvětlíme, co to ty waity jsou, jak vznikají a jak je můžeme sledovat. Projdeme ty, s kterými se často setkáváme, a naučíme se s nimi bojovat.
SF 2.162
10:30 - 11:45

Tipy a triky při vizualizacích v Power BI Desktop

Martin Haman
Poskládáte report, ale pořád tomu něco chybí? Chcete vědět čeho všeho se dá využít? Budeme řešit témata, tooltipy, drilltrough, drilldown, bookmarky, tlačítka a mnoho dalšího.
Aula
13:15 - 14:30

Microsoft SQL Server v cloudu

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Microsoft nabízí v Microsoft Azure celou řadu způsobů, jak hostovat relační databáze – od virtuálních serverů s nainstalovaným SQL Serverem a pronájmem licence, přes novinku v podobě Managed Instances až po „inteligentní databázi jako službu“ kterou je služba Azure SQL Database. Na přednášce si představíme jednotlivé služby a ukážeme si, jak se liší mírou kompatibility s klasickým SQL Serverem.
SF 2.162
13:15 - 14:30

Otevřená data a Power BI

Karel Rejthar
MVP
Power BI lze úspěšně využít i mimo business sféru a vytvářet pochopitelné vizualizace i ve veřejné správě. Dozvíte se, jak vzniká nejlepší studentská aplikace roku 2017 vyhlášená Fondem Otakara Motejla. Ukázka využití otevřených dat. Ukázka datového portálu, který vznikl během 48 hodin na hackathonu Kóduj pro Česko.
Aula
14:45 - 15:30

Azure Data Lake

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Velká data potřebují neomezené úložiště a nový jazyk pro dotazování a to vše nám nabízí Azure Data Lake a jazyk U-SQL. Na přednášce se seznámíme s klíčovými principy fungování této služby a ukážeme si prakticky, jak ji začít používat a kdy pro vás může být výhodnou alternativou ke klasické SQL Server databázi.
SF 2.162
14:45 - 15:30

Power BI Report Server DevOps guide

Jaroslav Miňha
MCSE
Edwards Lifesciences
Chystáte instalaci PBI RS do vaší firmy? Trávíte příliš mnoho času s nasazováním nejen Power BI sestav? Trápí vás hromadné změny? A nešlo by to celé dělat trochu lépe? A co třeba automaticky? Šlo! Doražte a ukážeme si jak na to.
Aula
15:45 - 17:00

Mýty a pověry o SQL Serveru pro administrátory

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
V rámci přednášky si ukážeme, že některé zaručené informace o správě SQL Serveru nejsou až tak pravdivé jak se zdají, a realita je někde trochu jinde. Podíváme se do mnoha oblastí – výkonu, zámků, transakcí, indexů a dalších zákoutí SQL Serveru.
SF 2.162
15:45 - 17:00

Power BI – Best Practices

Jiří Neoral
MVP
Gesteem s.r.o.
Doporučené techniky, jak správně pracovat s Power BI od přístupu k datům, přes tvorbu reportů, sdílení, zabezpečení až po administraci.
Aula
17:15 - 18:30

Resource Governor lessons learned

Michal Tinthofer
MCT, MCITP, MCTS
Woodler
Pokud si nejste jistí, jak efektivně použít Resource Governor, tak vám tato přednáška nejen, že pomůže pochopit koncept interního přerozdělení zdrojů v SQL Serveru, ale ukáže vám, jak Resource Governor nasadit a nakonfigurovat v praxi.
SF 2.162
17:15 - 18:30

Azure Cosmos DB

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Azure Cosmos DB je nová distribuovaná globálně škálovatelná databáze, která podporuje několik modelů reprezentace dat a konzistence, a v budoucnu zřejmě pohltí některé zaběhnuté služby v Azure. Na této přednášce si ukážeme, jak tato služba vypadá a co nám nabízí, kolik stojí a proč ji zřejmě zatím nebudete chtít použít.

Program na čtvrtek 16. 8. 2018

Aula
09:00 - 10:15

SQL Server 2017: Automatic tuning

Miloslav Peterka
Solitea BI Experts, s.r.o.
Nová verze SQL Serveru přichází s možností automatické korekce problematických exekučních plánů. Přijďte se seznámit s tím, jak automatic tuning pod pokličkou pracuje. Společně projdeme procesem jeho aktivace a podíváme se na možnosti jeho monitorování a vyhodnocení. Ukážeme si také, co nám v této oblasti přináší navíc Azure.
SF 2.162
09:00 - 10:15

Jak načítat externí data do SQL Serveru

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Jak přistoupit k načítání externích dat do SQL Serveru - porovnání a ukázky možností: BULK INSERT / Linked Servers / External Tables (Polybase) / SQL Server Integration Services
Aula
10:30 - 11:45

Zpracovávejte velká data v SQL Serveru rychlostí blesku

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Spolu s velkými daty se často zmiňují různé NoSQL databáze až z toho můžeme jednoduše nabýt dojmu, že relační databáze nám již nemají co nového nabídnout. Na této přednášce si ukážeme, jak se dovede SQL Server vypořádat s velkými objemy příchozích i uložených dat a jaké technologie k tomu můžeme použít.
SF 2.162
10:30 - 11:45

Upgrade SQL Serveru

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Jak správně naplánovat a realizovat upgrade SQL Serveru a snížit rizika, že se něco pokazí a současně se nepředřít.
Aula
13:15 - 14:30

Hierarchická data v databázi

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Ukážeme si jak uložit a dotazovat hierarchická data v databázi včetně použití nativního datového typu hierarchyid pro efektivní uložení a dotazování hierarchických dat.
SF 2.162
13:15 - 14:30

Úvod do SQL Server Integration Services

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Seznámení s touto komponentou, představení hlavních funkcí a best practices.
Aula
14:45 - 15:30

SQL Server Replication Best Practices

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Replikace mezi databázovými servery nám dokáže připravit opravdu mnoho nepříjemných překvapení, ale pokud víme, jak se na ně připravit, můžeme replikaci vyladit k opravdu vysokému výkonu.
SF 2.162
14:45 - 15:30

Power BI – Import dat, živé připojení a kompozitní modely

Jiří Neoral
MVP
Gesteem s.r.o.
Na přednášce se dozvíte, jaké metody přístupu k datům jsou podporovány. Jaká jsou omezení a čeho se vyvarovat. Dozvíte se jaké jsou možnosti pro import dat do datového modelu, jaké jsou možnosti živého připojení a co přináší nové kompozitní modely. Poslední jmenované umožňují mixový režim umožňující i živé připojení nad více zdroji. Případně kombinovat živé připojení a data import.
Aula
15:45 - 17:00

Performance tuning aplikace, aneb jak reagovat na ticket „je to ňáký pomalý“

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Anotace bude doplněna.
SF 2.162
15:45 - 17:00

Dynamický partitioning OLAP kostek s použitím SSIS

Jiří Neoral
MVP
Gesteem s.r.o.
Use case z praxe, jak rozpartitionovat kostku po týdnech/dnech a neuklikat se k smrti. Účelem přednášky je hlavně ukázka, jak vytvářet dynamické SSIS balíky na příkladu z reálného světa.
Aula
17:15 - 18:30

SQL injection, jak ji možná neznáte

Roman Kümmel
Podíváme se na, že SQL injection může mít mnoho podob, a že ztráta je tím nejmenším, čeho je útočník schopen zneužitím zranitelnosti dosáhnout.
SF 2.162
17:15 - 18:30

Možnosti sběru přírůstku dat v Microsoft SQL Serveru

Erik Caha
MCT, MCITP, MCTS, MCPD
Solitea BI Experts, s.r.o.
Jak se postavit ke sběru přírůstku dat? Je change tracking volbou, nebo snad changing data capture, nebo je nutné implementovat triggery? Jak do toho zapadá koncept snapshotů databáze? To jsou otázky, které nás trápí víc než rok, neboť všechny tyhle vlastnosti získal již SQL Server v edici standard.

Partneři konference

© 2021 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt