Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Asynchronní programování v .NET

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Miroslav Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Na této přednášce se dozvíte základy o vícevláknovém (asynchronním) programování, které by měl znát každý .NET vývojář i pokud tento typ programování nepoužívá. Předvedu několik praktických ukázek a porovnám způsoby psaní asynchronních aplikací. Budu mluvit i o způsobech, kterým používají vlákna běžné WPF desktop aplikace, webové aplikace a Windows služby.

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Vícevláknové programování není rozhodně jednoduchou záležitostí, ale přitom by alespoň základy této problematiky měli patřit ke standardní vědomostní výbavě každého vývojáře. Proto je velmi dobře, že se Pražské pobočce povedlo v rámci vývojářského WUGu přednášku na toto téma zorganizovat.

Přednáška byla po obsahové stránce dobře připravená a měla obsahově dost široký záběr. Po zopakování základů jako co je vlákno, jeho stavy a typy čekání, rozdíl mezi vláknem na popředí a na pozadí, základní způsoby synchronizace a Thread Pool se přednášející vrhl na další navazující témata. Mezi ně pak patřilo TPL, Thread-Safe kolekce, Event-based asynchronous pattern, synchronizační kontext, rozdíly mezi konzolovou, WPF a ASP.NET aplikací a asynchronní volání pomoci async-await. Vysvětlování přitom mnohdy probíhalo přímo ve VS na demech.

Přestože není možné v jedné přednášce vše obsáhnout úplně do detailů, rozhodně si myslím, že na přednášce zaznělo velmi mnoho velmi důležitých informací.

Pozn.: Pro další rozšiřování obzorů v této oblasti osobně doporučuji materiál zde (originál v angličtině).

Tomáš Holan, organizátor

Soubory ke stažení

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt