Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Vývoj pro SharePoint

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
SharePoint 2010 je technologie pro tvorbu intra i extra netových portálů.
Cílem přednášky je poskytnout úvod do problematiky úprav standardního chování, vývoje komponent pro SharePoint, ale i celých řešení a jejich nasazení.

Agenda:
- Architektura
- Nástroje
- Základy
- Stavební materiál
- Ukázka stavby malého domku

Přednášející

Ohlédnutí za akcí

Nevím, jestli některé odradilo či vyděsilo téma SharePoint, nebo jestli to bylo letním počasím, ale ačkoliv bylo na přednášku přihlášeno docela velké množství lidí, tak jich dorazilo o něco méně, než bylo u Pražské pobočky WUGu poslední dobou zvykem.


První část přednášky nás pomoci slajdů a trochu teorie uvedla do problematiky a poté se přednášející rovnou vrhl na praktický příklad. Jednalo se o vytvoření jednoduchého WebPartu, který načítá a aktualizuje data v seznamu. Ačkoliv se tedy v podstatě jedná o jednoduchý příklad, bylo na něm předvedeno docela dost řešení nejrůznějších problému, které při vývoji mohou nastat. Konkrétně tedy od samotného vytvoření projektu od nuly až po jeho nasazení na SharePoint, jeho ladění, a dále bylo předvedeno, jak zjistit případnou chybu z dostupných logů, nebo jak se poprat s výkonnostními problémy. Během toho byly kromě nutného Visual Studia ukázány i ostatní nástroje, bez kterých se správný vývojář pro SharePoint asi neobejde, jsou to SharePoint Designer 2010, CAML builder a SharePoint Manager.


Ačkoliv vlastní přednáška nebyla zas tak dlouhá, tak to vynahradila diskuse, která byla v podstatě stejně dlouhá jako přednáška, čímž celý meeting trval asi 3 hodiny.

 

Osobně se mi na přednášce nejvíc líbilo to, že to nebylo jen o tom jak je ten produkt a práce v něm supr skvělá, rychlá a jednoduchá, ale naopak se přednášející věnoval i těm věcem, za které by se dalo autory střílet, jako je problém interních a zobrazovaných názvů, nešťastná terminologie okolo pojmu Site, problém českých překladů, instalace na klientský systém a další.

Holan Jan, organizátor


Více se můžete dočíst také na blogu přednášejícího: http://blog.vyvojar.cz/mazin

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt