Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Vývoj pro SharePoint

SharePoint 2010 je technologie pro tvorbu intra i extra netových portálů.
Cílem přednášky je poskytnout úvod do problematiky úprav standardního chování, vývoje komponent pro SharePoint, ale i celých řešení a jejich nasazení.

Agenda:
- Architektura
- Nástroje
- Základy
- Stavební materiál
- Ukázka stavby malého domku

Datum a místo konání:

25.8.2011 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Ing. Jan Vaněk

Registrace na akci

97
ze 105
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Nevím, jestli některé odradilo či vyděsilo téma SharePoint, nebo jestli to bylo letním počasím, ale ačkoliv bylo na přednášku přihlášeno docela velké množství lidí, tak jich dorazilo o něco méně, než bylo u Pražské pobočky WUGu poslední dobou zvykem.


První část přednášky nás pomoci slajdů a trochu teorie uvedla do problematiky a poté se přednášející rovnou vrhl na praktický příklad. Jednalo se o vytvoření jednoduchého WebPartu, který načítá a aktualizuje data v seznamu. Ačkoliv se tedy v podstatě jedná o jednoduchý příklad, bylo na něm předvedeno docela dost řešení nejrůznějších problému, které při vývoji mohou nastat. Konkrétně tedy od samotného vytvoření projektu od nuly až po jeho nasazení na SharePoint, jeho ladění, a dále bylo předvedeno, jak zjistit případnou chybu z dostupných logů, nebo jak se poprat s výkonnostními problémy. Během toho byly kromě nutného Visual Studia ukázány i ostatní nástroje, bez kterých se správný vývojář pro SharePoint asi neobejde, jsou to SharePoint Designer 2010, CAML builder a SharePoint Manager.


Ačkoliv vlastní přednáška nebyla zas tak dlouhá, tak to vynahradila diskuse, která byla v podstatě stejně dlouhá jako přednáška, čímž celý meeting trval asi 3 hodiny.

 

Osobně se mi na přednášce nejvíc líbilo to, že to nebylo jen o tom jak je ten produkt a práce v něm supr skvělá, rychlá a jednoduchá, ale naopak se přednášející věnoval i těm věcem, za které by se dalo autory střílet, jako je problém interních a zobrazovaných názvů, nešťastná terminologie okolo pojmu Site, problém českých překladů, instalace na klientský systém a další.

Holan Jan, organizátor


Více se můžete dočíst také na blogu přednášejícího: http://blog.vyvojar.cz/mazin

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (55 %)
Kvalita přednášky (58 %)
Praktické ukázky (58 %)
Organizace akce (92 %)
Kvalita občerstvení (93 %)
celková úspěšnost akce: 69%
hlasovalo 15 lidí

Videozáznam přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt