Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Entity Framework - co je nového

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Entity Framework verze 4 se ještě nestihl ohřát a již se můžeme podívat, jakým směrem je budou další verze vyvíjet. Jednou z nejvíce skloňovaných novinek je Code First přístup. Ale nejen to. Podpora pro Table-Valued funkce, migrace DB, zjednodušený databinding, lokální dotazy, …. Prozkoumejme společně s přednášejícím Jiřím Činčurou tyto připravované novinky.

Ohlédnutí za akcí

V pondělí se uskutečnilo další vývojářské setkání pražské pobočky WUG, v tomto měsíci již druhé. Přihlášeno bylo 100 lidí, z toho zhruba 2/3 skutečně dorazila. Přednáška se tentokrát týkala představení Entity Frameworku 4.1, hlavně části, která se nazývá Code First.

 

Přednášející pojal přednášku velice prakticky a po krátkém představení této technologie zabírajícím 1 slide prezentace, se rovnou vrhl na konkrétní ukázky zdrojového kódu. Celá ukázka probíhala na konzolové aplikaci a postupně bylo představeno to nejdůležitější z Entity Framework 4.1 Code First. Bylo předvedeno vytvoření objektového modelu pomocí POCO objektů, vytvoření a použití DbContextu a vygenerování databáze na základě vytvořeného modelu. Následovala ukázka použití inicializerů a možnost předvyplnění databáze daty. Pokud se nechceme spokojit s konvencemi, které Entity Framework vnitřně používá, byla ukázána možnost vlastního mapování pomocí atributů nebo konfiguračních tříd. Nakonec byly představeny některé nové vlastnosti a metody, které verze 4.1 přináší, jako například typové použití metody Include().

Závěrem bych osobně akci zhodnotil jako vydařenou, během níž padlo spousty dotazů ze strany přihlášených, které dle mého názoru přednášející vždy objasnil.

Karel Svoboda

 

Odkazy a reference:

 

Jiří Činčura – blog
http://blog.cincura.net/

 

ADO.NET Entity Framework 4.1
http://www.microsoft.com/download/ en/details.aspx?id=8363
 

Soubory ke stažení

250kB, staženo 2756x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt