Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Entity Framework – co je nového

Entity Framework verze 4 se ještě nestihl ohřát a již se můžeme podívat, jakým směrem je budou další verze vyvíjet. Jednou z nejvíce skloňovaných novinek je Code First přístup. Ale nejen to. Podpora pro Table-Valued funkce, migrace DB, zjednodušený databinding, lokální dotazy, …. Prozkoumejme společně s přednášejícím Jiřím Činčurou tyto připravované novinky.

Datum a místo konání:

25.7.2011 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha
přednášející: Jiří Činčura

Registrace na akci

100
ze 100
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

V pondělí se uskutečnilo další vývojářské setkání pražské pobočky WUG, v tomto měsíci již druhé. Přihlášeno bylo 100 lidí, z toho zhruba 2/3 skutečně dorazila. Přednáška se tentokrát týkala představení Entity Frameworku 4.1, hlavně části, která se nazývá Code First.

 

Přednášející pojal přednášku velice prakticky a po krátkém představení této technologie zabírajícím 1 slide prezentace, se rovnou vrhl na konkrétní ukázky zdrojového kódu. Celá ukázka probíhala na konzolové aplikaci a postupně bylo představeno to nejdůležitější z Entity Framework 4.1 Code First. Bylo předvedeno vytvoření objektového modelu pomocí POCO objektů, vytvoření a použití DbContextu a vygenerování databáze na základě vytvořeného modelu. Následovala ukázka použití inicializerů a možnost předvyplnění databáze daty. Pokud se nechceme spokojit s konvencemi, které Entity Framework vnitřně používá, byla ukázána možnost vlastního mapování pomocí atributů nebo konfiguračních tříd. Nakonec byly představeny některé nové vlastnosti a metody, které verze 4.1 přináší, jako například typové použití metody Include().

Závěrem bych osobně akci zhodnotil jako vydařenou, během níž padlo spousty dotazů ze strany přihlášených, které dle mého názoru přednášející vždy objasnil.

Karel Svoboda

 

Odkazy a reference:

 

Jiří Činčura – blog
http://blog.cincura.net/

 

ADO.NET Entity Framework 4.1
http://www.microsoft.com/download/ en/details.aspx?id=8363
 

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (90 %)
Kvalita přednášky (87 %)
Praktické ukázky (83 %)
Organizace akce (88 %)
Kvalita občerstvení (86 %)
celková úspěšnost akce: 87%
hlasovalo 13 lidí

Videozáznam přednášky

Soubory ke stažení

250kB, staženo 2677x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt