Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Optimalizace výkonu webových aplikací

Přijďte se podívat, jak při výkonových optimalizacích postupovat v praxi a jak vymáčknout z vašich ASP.NET aplikací maximum.
Prozkoumáme stranu klienta, přenos i serverové zpracování. Ukážeme si jak provádět zátěžové testy a jaké nástroje použít při ladění výkonu. Prodiskutujeme, kdy má optimalizace výkonu smysl, a kdy stačí držet se základních pravidel slušnosti. Zrekapitulujeme základní pravidla psaní výkonově zdravých aplikací, protože nejefektivnější optimalizace je ta, kterou dělat nemusíme.

Datum a místo konání:

19.7.2012 od 17:30 do 21:00
pobočka: Praha

Registrace na akci

124
ze 145
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Optimalizace webových aplikací není jednoduchou záležitostí, protože se jedná o obsáhlou problematiku. A právě tato přednáška nám ukázala snad všechny její oblasti.

Nejprve se jednalo o optimalizace na straně klienta (progresivní rendering, parsing JavaScriptu), dále jak eliminovat (cache browseru, CDN) nebo optimalizovat přenosy dat a snížit počet requestů. Tohoto se týkalo první demo, kde byly ukázány nástroje Fiddler a YSlow, zapnutí HTTP komprimace a dále byly předvedeny technologie CSS Sprites a JS/CSS Minifying/Bundling.

Po přestávce se přednášející věnoval technikám pro optimalizaci na straně serveru, vše bylo rovnou předváděno. Jednalo se o ASP.NET Trace, ukázán byl WCAT Stres test, techniky ASP.NET Output Cache a Data Cache. Celá prezentace byla zakončena tématem o ViewState.

Bylo toho opravdu hodně, ani čas vymezený na WUG přednášky pomalu nestačil. Na přednášce ale také zaznělo, že ne vždy je potřeba do některých optimalizací investovat čas a náklady, ale vždy musíme přihlédnout ke konkrétnímu kontextu nasazení a použití naší aplikace.

Jan Holan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (95 %)
Kvalita přednášky (95 %)
Praktické ukázky (96 %)
Organizace akce (98 %)
Kvalita občerstvení (92 %)
celková úspěšnost akce: 96%
hlasovalo 16 lidí

Videozáznam přednášky

Fotky z akce

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt