Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Optimalizace výkonu webových aplikací

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Miroslav Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
Přijďte se podívat, jak při výkonových optimalizacích postupovat v praxi a jak vymáčknout z vašich ASP.NET aplikací maximum.
Prozkoumáme stranu klienta, přenos i serverové zpracování. Ukážeme si jak provádět zátěžové testy a jaké nástroje použít při ladění výkonu. Prodiskutujeme, kdy má optimalizace výkonu smysl, a kdy stačí držet se základních pravidel slušnosti. Zrekapitulujeme základní pravidla psaní výkonově zdravých aplikací, protože nejefektivnější optimalizace je ta, kterou dělat nemusíme.

Ohlédnutí za akcí

Optimalizace webových aplikací není jednoduchou záležitostí, protože se jedná o obsáhlou problematiku. A právě tato přednáška nám ukázala snad všechny její oblasti.

Nejprve se jednalo o optimalizace na straně klienta (progresivní rendering, parsing JavaScriptu), dále jak eliminovat (cache browseru, CDN) nebo optimalizovat přenosy dat a snížit počet requestů. Tohoto se týkalo první demo, kde byly ukázány nástroje Fiddler a YSlow, zapnutí HTTP komprimace a dále byly předvedeny technologie CSS Sprites a JS/CSS Minifying/Bundling.

Po přestávce se přednášející věnoval technikám pro optimalizaci na straně serveru, vše bylo rovnou předváděno. Jednalo se o ASP.NET Trace, ukázán byl WCAT Stres test, techniky ASP.NET Output Cache a Data Cache. Celá prezentace byla zakončena tématem o ViewState.

Bylo toho opravdu hodně, ani čas vymezený na WUG přednášky pomalu nestačil. Na přednášce ale také zaznělo, že ne vždy je potřeba do některých optimalizací investovat čas a náklady, ale vždy musíme přihlédnout ke konkrétnímu kontextu nasazení a použití naší aplikace.

Jan Holan, organizátor

Soubory ke stažení

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt