Pobočka Praha

V Praze pořádáme zhruba jednu přednášku měsíčně z oblasti IT PRO a jednu přednášku měsíčně pro vývojáře. Přednášky probíhají v budově Microsoftu BB Centrum Delta v sálu Praha. Kapacita sálu je okolo 150 lidí.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

praha@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Klientské interakce Active Directory

Je vaše AD topologie skutečně dobře nastavena, máte všechny potřebné IP rozsahy, sítě i řadiče správně umístěné? Přednáška se pokusí odpovědět na tyto i různé další otázky, které by správně měly trápit každého admina, který spravuje síť založenou na Windows.
Jak stanice a servery vyhledávají svoje řadiče domény (Domain Controller, DC)? Který použijí, když ty nejbližší nejsou k dispozici? Věděli jste, že počítače mají svoje hesla a jak s nimi přesně nakládají? Umíte poznat, které DC stanice zrovna používá? Jaký je rozdíl mezi Active Directory přístupem a DFS servery?

Datum a místo konání:

26.9.2011 od 17:30 do 22:00
pobočka: Praha
přednášející: Ondřej Ševeček (MCM, MVP)

Registrace na akci

100
ze 100
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Po kratší prázdninové přestávce uspořádala Pražská pobočka WUGu opět IT přednášku (vývojářské přednášky pauzu neměly). Prostor Aquarium posluchárny se zaplnil počtem 65 lidí.
Přednáška probíhala formou slides, které ale přednášející velmi často opouštěl a problematiku ukazoval rovnou na, řekl bych, velmi pěkně připraveném virtuálním prostředí obsahující 6 sites s cca 7 doménovými controlery.

Podrobně byl vysvětlen postup jak stanice a servery vyhledávají svoje doménové řadiče, jaké komunikace zde probíhají a jaké jsou přitom nároky na sítě. Po přestávce bylo rozebráno jaké problémy a chybové stavy zde mohou nastávat a bylo ukázáno nemálo doporučení jak jím předcházet.

Pokud jste na přednášce nebyli, nebo jste si nevzpomněli na všechny dotazy na přednášejícího, tak připomínám, že další informace naleznete na webu přednášejícího www.sevecek.com, a také, že se již nyní můžete registrovat na volné pokračování přednášky nazvané Active Directory - Replikace.

Holan Jan, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (90 %)
Kvalita přednášky (86 %)
Praktické ukázky (91 %)
Organizace akce (98 %)
Kvalita občerstvení (77 %)
celková úspěšnost akce: 89%
hlasovalo 33 lidí

Videozáznam přednášky

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt