Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Klientské interakce Active Directory

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc
Je vaše AD topologie skutečně dobře nastavena, máte všechny potřebné IP rozsahy, sítě i řadiče správně umístěné? Přednáška se pokusí odpovědět na tyto i různé další otázky, které by správně měly trápit každého admina, který spravuje síť založenou na Windows.
Jak stanice a servery vyhledávají svoje řadiče domény (Domain Controller, DC)? Který použijí, když ty nejbližší nejsou k dispozici? Věděli jste, že počítače mají svoje hesla a jak s nimi přesně nakládají? Umíte poznat, které DC stanice zrovna používá? Jaký je rozdíl mezi Active Directory přístupem a DFS servery?

Ohlédnutí za akcí

Po kratší prázdninové přestávce uspořádala Pražská pobočka WUGu opět IT přednášku (vývojářské přednášky pauzu neměly). Prostor Aquarium posluchárny se zaplnil počtem 65 lidí.
Přednáška probíhala formou slides, které ale přednášející velmi často opouštěl a problematiku ukazoval rovnou na, řekl bych, velmi pěkně připraveném virtuálním prostředí obsahující 6 sites s cca 7 doménovými controlery.

Podrobně byl vysvětlen postup jak stanice a servery vyhledávají svoje doménové řadiče, jaké komunikace zde probíhají a jaké jsou přitom nároky na sítě. Po přestávce bylo rozebráno jaké problémy a chybové stavy zde mohou nastávat a bylo ukázáno nemálo doporučení jak jím předcházet.

Pokud jste na přednášce nebyli, nebo jste si nevzpomněli na všechny dotazy na přednášejícího, tak připomínám, že další informace naleznete na webu přednášejícího www.sevecek.com, a také, že se již nyní můžete registrovat na volné pokračování přednášky nazvané Active Directory - Replikace.

Holan Jan, organizátor

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt