Konference Global Azure Prague 2023

Zajímá vás cloud a chcete se dozvědět, jaké jsou praktické možnosti jeho využití pro vývoj a provoz vašich aplikací? Přijďte na tuto bezplatnou vzdělávací konferenci určenou pro vývojáře se zájmem o cloudové technologie, kde se s vámi o své zkušenosti podělí přední odborníci na problematiku cloudu Microsoft Azure.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Program na pátek 12. 5. 2023

místnost Praha
09:00 - 10:15

Keynote: Trendy a novinky

Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
Kam to celé směřuje, nové služby z poslední doby, AI atp.
místnost Morava
09:00 - 10:15

Automation and Integration in Azure

Saeid Abdollahzadeh
WeSafe
Automation and Integration are two critical aspects of cloud management, and Azure provides a range of tools and services to help you automate and integrate your Azure infrastructure and workflows. Azure Automation allows you to automate resource provisioning and management, alert handling, and notification workflows, while Azure Integration Services provides a comprehensive suite of services for integrating applications and services across on-premises and cloud environments. Other key services include Azure Functions, which enables you to run code in a serverless environment, and Azure API Management, which provides a comprehensive solution for managing APIs and services at scale. By leveraging these services and tools, you can automate and integrate your Azure infrastructure and workflows to achieve greater efficiency, agility, and flexibility in your cloud management.
místnost Praha
10:30 - 11:45

Pokročilé funkce Azure Cosmos DB, které možná neznáte

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
O Cosmos DB se na SQL Server Bootcampu hovořilo v minulých letech již několikrát, nicméně hodí se připomenout, že tato databáze dostává stále nové a nové funkce, a obsahuje mnoho řadu featur, o kterých ne každý ví. Na této přednášce se podíváme, jak pracovat s transakčními dávkami, kdy a jak používat hierarchické partition keys, jak zajistit optimistickou konkurenčnost, k čemu lze využít TTL u kontejnerů, a pár dalších zajímavostí.
místnost Morava
10:30 - 11:45

Strukturované logování a jak jej začít používat

Ondřej Václavek
HAVIT, s.r.o.
Víte, co vaše aplikace právě teď dělá? Chcete dostat upozornění, pokud došlo ke kritické chybě, nebo k chybám dochází opakovaně? Ukážeme si, jak toho snadno docílit v ASP.NET Core aplikaci.
místnost Praha
12:00 - 13:15

Azure SQL Managed Instance – SQL Server, o který se nemusíte starat

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Na přednášce si představíme službu Azure SQL Managed Instance, což je doslova „instance SQL Serveru jako služba“ o jejíž provoz a údržbu se vám stará přímo Microsoft v rámci cloudu Microsoft Azure. Vysvětlíme si, jak službu nasadit, kolik nás to bude stát a za co budeme vlastně platit. Ukážeme si různé cesty, jak do této služby přesunout stávající databáze z našeho vlastního SQL Serveru.
místnost Morava
12:00 - 13:15

Jak chce Microsoft vyřešit nedostatek programátorů?

Jan Hájek
MVP, MCP
Tomáš Prokop
MVP
Fusion development v kombinaci s copiloty pro tvorbu aplikací jsou aktuálně intenzivně diskutovaná témata. Microsoft v této cestě vidí budoucnost a řešení nedostatku IT znalostí. Jak to funguje a co dnes s kombinací Azure PaaS a Power Platform a PaaS zvládne vyřešit tým složený z pokročilých uživatelů a profesionálů? Pokusíme se demonstrovat postup při vývoji s využitím Power Apps, Power Automate, Azure API Management a Azure Functions.
místnost Praha
14:00 - 15:15

Azure App Services

Jiří Kanda
HAVIT, s.r.o.
Představíme si možnosti použítí Azure App Services pro provoz webové aplikace v Azure, ukážeme si deployment a konfiguraci aplikace a případné možnosti troubleshootingu.
místnost Morava
14:00 - 15:15

Silnější než ARM? Bicep!

Matouš Rokos
MVP
Podíváme se na novější způsob automatizovaného Azure deploymentu a šablon Infrastructure as Code, rozdíly a vylepšení oproti ARM a celkový Bicep cyklus od psaní šablon až po deployment - Automatizovaně, opakovatelně a jednoduše.
místnost Praha
15:30 - 16:45

Azure Network Connectivity 101

Marek Chmel
Konica Minolta IT Solutions Czech
Služby v cloudu? To zní dobře - ale víme jak se k nim správně a bezpečně připojit? A jak je správně, škálovatelně, bezpečně propojit mezi sebou? Tohle všechno si zkusíme společně ukázat během přednášky, kde se dozvíte jaké jsou k dispozici možnosti pro konektivitu, nastavení, rychlý deployment a také, kde jsou slabá místa, kterým je lepší se vyhnout.
místnost Morava
15:30 - 16:45

Eliminujeme přístupové klíče v konfiguračních souborech

Michael Grafnetter
MVP, MCT, MCITP
Rozmohl se nám takový nešvar, hesla a klíče pro přístup k databázím nebo API jsou často součástí zdrojových kódů a v mnoha případech pak unikají na internet. Řešení v Azure aplikacích je přitom snadné, stačí použít managed identity. Na prednášce se na tento koncept podíváme v praxi na příkladu ASP.NET aplikace. Ukážeme si přepínaní mezi vývojovým a produkčním prostředím a také pokročilejší správu klíčů pomocí Azure Key Vault.
místnost Praha
17:00 - 17:45

Umělá inteligence v kontextu Azure a mimo něj

Daniel Rabiencný
O AI slýcháme v poslední době hodně. Co to ale vůbec je? A jak to vlastně funguje? V rámci přednášky se podíváme na koncepty s tímto tématem spojené. Objasníme si nejen co je to AI, ale třeba také co je to strojové učení. Následně si tyto potřebné základy propojíme a ukážeme v kontextu s platformou Azure a se službami, které nabízí, a jak tyto služby fungují třeba na pozadí Microsoft Power Platform. Dojde i na téma OpenAI a jak tato služba funguje v rámci Azure.

Partneři konference

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt