Pobočka Písek

Písek, průmyslová škola, přednáškový sál, kvalitní přednášející, návštěvníci, organizátoři a možná i kouzelník.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této pobočky, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

pisek@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Připravované akce - Písek

V tuto chvíli nejsou zveřejněné žádné akce.

Akce červenec 2024

poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Akce minulé »

SharePoint 2010 Portal a Foundation pro všechny

Písek, 19. 5. 2011

Krásné jarní počasí předcházelo přednášku Honzy Slavíka ze společnosti KPCS CZ o technologii SharePoint.

Honza se SharePointem zabývá hodně dlouho, má za sebou řadu implementací, jak verze Foundation, tak i verze Portal, tedy toho největšího řešení. Jeho praktické znalosti byly znát a posluchačům se tak dostalo jedinečné šance se dozvědět o SharePointu něco více, než z datasheetu či marketingově pojaté přednášky. Technický pohled, praktické rady a tipy byly přednáškou doslova nabité, a tak si dovolím soudit, že návštěvníci odcházeli spokojeni. Jak sám Honza říkal „budu rád, když o SharePointu začnou více přemýšlet. Nejen z pohledu, jestli volit tuto technologii, ale hlavně, jestli na ni odborně stačí. Mnohdy má SharePoint špatné jméno jen kvůli tomu, že IT oddělení podcenilo jeho komplexnost“.

Z pohledu organizátora už zase tak pozitivní nálada nebyla. Nad čím bych si chtěl postesknout je bohužel nespolehlivost některých potenciálních návštěvníků, kteří se zaregistrují na akci, ale pak na ní nepřijdou. Dokonce v Písku registrujeme tři notorické „nechodiče“. Z mého pohledu jsem se vždy snažil návštěvníkům vyjít vstříc. Když jsem zjistil, že WUG má být ve stejný den i hodinu jako čtvrtfinálový zápas České republiky v hokeji, reagoval jsem po dohodě s registrovanými přesunem akce. V den konání, tedy o týden později jsem pro jistotu ještě poslal e-mail všem registrovaným, který připomínal, že se ten den děje v Písku WUG a jsou na tuto akci přihlášeni. Dokonce nový WUG web podporuje funkci odhlášení se z akce. Pak nechápu, proč z 13 přihlášených na akci dorazí 8 lidí. Pro ty z vás, kdo na akci nebyli, neodhlásili se a čtete tento text, vězte, že já i přednášející jedeme do Písku z Prahy. Stojí nás to půl dne práce, naftu do auta a čas na zařízení nápojů, přípravy sálu atd. Ve škole kvůli této akci zůstává místní správce, aby nám mohl odemknout i zamknout prostory. Přednášejícího stojí nemalé úsilí, aby si připravil prezentaci, dema a následně několik hodin mluvil. A když to celé v 21h končí, tak zase do auta a zpět do Prahy. Není to jednoduché, nikdo za to nic nedostáváme a děláme to ve svém osobním čase. O to více pak mrzí, když na akci přijde hrstka nadšenců a zbytek registrovaných se ani neobtěžuje odpovědět na e-mail či se z akce prostě odhlásit. Kdybychom dopředu věděli, že na akci přijde 8 lidí, akci bychom pro nízký zájem zrušili nebo přesunuli. Takhle si přednášející prohlížel téměř prázdný sál. Zamyslete se nad tím.

Příští akci bude SBS 2011 a tato přednáška uzavře čtvrtou sezónu WUG v Písku.

Jan Pilař, WUG

Abychom nekončili snad příliš negativně, bych chtěl poděkovat všem, kteří v den, který lákal spíše k večernímu posezení na zahrádce, skutečně přišli a téma je opravdu zajímalo. Stejně tak těm, kteří se z akce odhlásili, byť třeba v daný den. Rádi bychom se podobným událostem vyhnuli a zároveň vám přinášeli informace a témata, která mají pro vás reálný užitek. Proto nám neváhejte posílat své náměty a návrhy na témata akcí na pisek@wug.cz.

Petr Vlk, WUG

Hacking v praxi

Písek, 13. 4. 2011

Právě proběhnuvší akce v Písku opět ukázala, jak moc je téma bezpečnosti v IT důležité. Na tuto akci jsme oslovili široké IT publikum, což mělo za následek zatím rekordní letošní účast. V prezentačním sále písecké průmyslové a vyšší odborné školy jsme tak mohli přivítat okolo třiceti návštěvníků ze segmentu IT Pro. Přednášku vedl Ondřej Ševeček, který je držitelem mnoha prestižních certifikací, jako například MCM nebo ocenění – MVP. Velice poutavé téma „Hacking v praxi“ bylo Ondrou přeměněno ve výbornou přednášku, která obsahovala řadu užitečných rad, tipů, triků a to celé obohaceno o vlastní zkušenosti z reálného života. Vřele doporučuji si na tuto přednášku zajít do nějaké další pobočky WUG, kde figuruje také pod názvem „Virtuální zneužití v přímém přenosu“.

Jan Pilař, organizátor

Doplním, že akce měla vedle velice zajímavého tématu ještě jednu zvláštnost. Tentokrát návštěvníci totiž dostali možnost výběru občerstvení v podobě volby mezi fajnovkami od McDonald's. Věřím, že když organizátoři diktovali seznam objednávek obsluze v restauraci, mohla zprvu koukat poněkud nevěřícně, neboť to se jí asi nestává každý den. Jsem velmi rád, že se po několika odkladech tato přednáška u nás v Písku uskutečnila, neboť její téma, podání i obsah osobně shledávám jedním z nejlepších, které jsou tento rok v rámci akcí WUG k vidění. O to více mě těší i pochvalný názor z řad návštěvníků, doufám, že jsme je obsahem až příliš nevyděsili, a nevzdali se proto výdobytků informačních technologií, ale že věnují počítačové bezpečnosti více pozornosti. Pokud si chcete stejně jako oni rozšířit své informační obzory a již byste v kalendáři našich akcí toto téma nenalezli, můžete kdykoliv shlédnout záznam této přednášky online nebo i její rozšířenou verzi zaměřenou na Active Directory. PS: Autory fotografií z akce jsou Václav Pašek a Tomáš Jelínek.

Petr Vlk, WUG

„Přednáška vynikající, záživná a poučná. Díky.“

Tomáš Jelínek, návštěvník

Partneři

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt