Pobočka Písek

Písek, průmyslová škola, přednáškový sál, kvalitní přednášející, návštěvníci, organizátoři a možná i kouzelník.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

pisek@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Hacking v praxi

Moderní bezpečnostní hrozby a možnosti, jak se jim efektivně bránit. Během přednášky budete mít možnost seznámit se s běžnými ale i lehce netradičními způsoby útoků na vaši elektronickou identitu, osobní údaje a bankovní účty v prostředí Internetu. Také se zaměříme na zabezpečení firemní IT infrastruktury a objevíme v něm překvapivě slabá místa.
17:15 - úvodní informace
17:25 - přednáška 1. část
19:00 - přestávka, občerstvení, diskuse
19:25 - přednáška 2. část
20:40 - závěrečná diskuse, dotazy
S rozmachem internetových technologií, sociálních sítí a sociálního inženýrství a často až bezmezné důvěry laické veřejnosti („psali to na Internetu, tak je to pravda“) se počítačová bezpečnost stává opět jedním z nejdůležitějších témat.

Aneb chrání dnes vaše data a soukromí stále Veřejná bezpečnost (žlutobílá auta s nápisem VB a příslušníky v zelených stejnokrojích), kterou znají mladší kolegové možná už jen z filmů nebo vyprávění, nebo moderní policie?

Řeč bude zejména o:
- odposlechu počítačových sítí
- SSL a HTTPS
- Active Directory
- certifikátech a šifrování
- čipových kartách
- keyloggerech
- fyzická bezpečnost a zálohování
- spamu, phishingu a antivirech

Přednáška je určena IT profesionálům, správcům korporátních sítí a i všem běžným uživatelům Internetu.

Jedná se o náhradní termín za zrušené přednášky Virtuální zneužití v praxi.

Datum a místo konání:

13.4.2011 od 17:30 do 21:00
pobočka: Písek
přednášející: Ondřej Ševeček (MCM, MVP)

Registrace na akci

25
ze 60
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Právě proběhnuvší akce v Písku opět ukázala, jak moc je téma bezpečnosti v IT důležité. Na tuto akci jsme oslovili široké IT publikum, což mělo za následek zatím rekordní letošní účast. V prezentačním sále písecké průmyslové a vyšší odborné školy jsme tak mohli přivítat okolo třiceti návštěvníků ze segmentu IT Pro. Přednášku vedl Ondřej Ševeček, který je držitelem mnoha prestižních certifikací, jako například MCM nebo ocenění – MVP. Velice poutavé téma „Hacking v praxi“ bylo Ondrou přeměněno ve výbornou přednášku, která obsahovala řadu užitečných rad, tipů, triků a to celé obohaceno o vlastní zkušenosti z reálného života. Vřele doporučuji si na tuto přednášku zajít do nějaké další pobočky WUG, kde figuruje také pod názvem „Virtuální zneužití v přímém přenosu“.

Jan Pilař, organizátor

Doplním, že akce měla vedle velice zajímavého tématu ještě jednu zvláštnost. Tentokrát návštěvníci totiž dostali možnost výběru občerstvení v podobě volby mezi fajnovkami od McDonald's. Věřím, že když organizátoři diktovali seznam objednávek obsluze v restauraci, mohla zprvu koukat poněkud nevěřícně, neboť to se jí asi nestává každý den. Jsem velmi rád, že se po několika odkladech tato přednáška u nás v Písku uskutečnila, neboť její téma, podání i obsah osobně shledávám jedním z nejlepších, které jsou tento rok v rámci akcí WUG k vidění. O to více mě těší i pochvalný názor z řad návštěvníků, doufám, že jsme je obsahem až příliš nevyděsili, a nevzdali se proto výdobytků informačních technologií, ale že věnují počítačové bezpečnosti více pozornosti. Pokud si chcete stejně jako oni rozšířit své informační obzory a již byste v kalendáři našich akcí toto téma nenalezli, můžete kdykoliv shlédnout záznam této přednášky online nebo i její rozšířenou verzi zaměřenou na Active Directory. PS: Autory fotografií z akce jsou Václav Pašek a Tomáš Jelínek.

Petr Vlk, WUG

„Přednáška vynikající, záživná a poučná. Díky.“

Tomáš Jelínek, návštěvník

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (93 %)
Kvalita přednášky (93 %)
Praktické ukázky (82 %)
Organizace akce (78 %)
Kvalita občerstvení (86 %)
celková úspěšnost akce: 87%
hlasovalo 11 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt