Pobočka Písek

Písek, průmyslová škola, přednáškový sál, kvalitní přednášející, návštěvníci, organizátoři a možná i kouzelník.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

pisek@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

SharePoint 2010 Portal a Foundation pro všechny

SharePoint je komplexní portálové řešení, na kterém lze vystavět jednoduché stránky pro sdílení dokumentů v rámci týmu a firmy. Nebo také kompletní firemní intranet umožňující zaměstnancům efektivně spolupracovat, případně i portálový extranet pro zákazníky.
Pozor! Přesun akce na čtvrtek 19. května!

17:00 > Přednáška
19:00 > Přestávka a občerstvení
19:30 > Pokračování přednášky
20:30 > Dotazy a diskuse
Vytváření, sdílení a publikování dokumentů, vedení přehledů o jejich změnách a dodržování bezpečnostních politik přístupu k citlivým informacím, jednotné seznamy úkolů a výkazy, implementace workflow a procesního řízení, sdílení informací pomocí wiki a interních blogů, zpracování dat získaných z formulářů, efektivní vyhledávání. To vše a mnohem více může umožnit vaší firmě SharePoint 2010.

Dostupné edice SharePoint 2010 a jejich srovnání
Dostupné možnosti a funkce
Rozdíly oproti předchozím verzím
Jak SharePoint implementovat a spravovat
Možnosti rozšíření a specifických úprav
SharePoint Foundation podrobně a v praxi

Datum a místo konání:

19.5.2011 od 17:00 do 21:00
pobočka: Písek
přednášející: Jan Slavík (MCP)

Registrace na akci

14
ze 60
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Krásné jarní počasí předcházelo přednášku Honzy Slavíka ze společnosti KPCS CZ o technologii SharePoint.

Honza se SharePointem zabývá hodně dlouho, má za sebou řadu implementací, jak verze Foundation, tak i verze Portal, tedy toho největšího řešení. Jeho praktické znalosti byly znát a posluchačům se tak dostalo jedinečné šance se dozvědět o SharePointu něco více, než z datasheetu či marketingově pojaté přednášky. Technický pohled, praktické rady a tipy byly přednáškou doslova nabité, a tak si dovolím soudit, že návštěvníci odcházeli spokojeni. Jak sám Honza říkal „budu rád, když o SharePointu začnou více přemýšlet. Nejen z pohledu, jestli volit tuto technologii, ale hlavně, jestli na ni odborně stačí. Mnohdy má SharePoint špatné jméno jen kvůli tomu, že IT oddělení podcenilo jeho komplexnost“.

Z pohledu organizátora už zase tak pozitivní nálada nebyla. Nad čím bych si chtěl postesknout je bohužel nespolehlivost některých potenciálních návštěvníků, kteří se zaregistrují na akci, ale pak na ní nepřijdou. Dokonce v Písku registrujeme tři notorické „nechodiče“. Z mého pohledu jsem se vždy snažil návštěvníkům vyjít vstříc. Když jsem zjistil, že WUG má být ve stejný den i hodinu jako čtvrtfinálový zápas České republiky v hokeji, reagoval jsem po dohodě s registrovanými přesunem akce. V den konání, tedy o týden později jsem pro jistotu ještě poslal e-mail všem registrovaným, který připomínal, že se ten den děje v Písku WUG a jsou na tuto akci přihlášeni. Dokonce nový WUG web podporuje funkci odhlášení se z akce. Pak nechápu, proč z 13 přihlášených na akci dorazí 8 lidí. Pro ty z vás, kdo na akci nebyli, neodhlásili se a čtete tento text, vězte, že já i přednášející jedeme do Písku z Prahy. Stojí nás to půl dne práce, naftu do auta a čas na zařízení nápojů, přípravy sálu atd. Ve škole kvůli této akci zůstává místní správce, aby nám mohl odemknout i zamknout prostory. Přednášejícího stojí nemalé úsilí, aby si připravil prezentaci, dema a následně několik hodin mluvil. A když to celé v 21h končí, tak zase do auta a zpět do Prahy. Není to jednoduché, nikdo za to nic nedostáváme a děláme to ve svém osobním čase. O to více pak mrzí, když na akci přijde hrstka nadšenců a zbytek registrovaných se ani neobtěžuje odpovědět na e-mail či se z akce prostě odhlásit. Kdybychom dopředu věděli, že na akci přijde 8 lidí, akci bychom pro nízký zájem zrušili nebo přesunuli. Takhle si přednášející prohlížel téměř prázdný sál. Zamyslete se nad tím.

Příští akci bude SBS 2011 a tato přednáška uzavře čtvrtou sezónu WUG v Písku.

Jan Pilař, WUG

Abychom nekončili snad příliš negativně, bych chtěl poděkovat všem, kteří v den, který lákal spíše k večernímu posezení na zahrádce, skutečně přišli a téma je opravdu zajímalo. Stejně tak těm, kteří se z akce odhlásili, byť třeba v daný den. Rádi bychom se podobným událostem vyhnuli a zároveň vám přinášeli informace a témata, která mají pro vás reálný užitek. Proto nám neváhejte posílat své náměty a návrhy na témata akcí na pisek@wug.cz.

Petr Vlk, WUG

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (100 %)
Kvalita přednášky (100 %)
Praktické ukázky (81 %)
Organizace akce (88 %)
Kvalita občerstvení (88 %)
celková úspěšnost akce: 92%
hlasovali 4 lidé

Fotky z akce

© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt