Konference Global Azure Bootcamp 2017

Zajímá vás cloud a chcete se dozvědět, jaké jsou praktické možnosti jeho využití nejen ve vašich aplikacích či službách, ale také ve vaší organizaci? Přijďte na tuto bezplatnou vzdělávací konferenci určenou pro vývojáře, administrátory i datové analytiky, kde se se vámi o své zkušenosti podělí přední odborníci na problematiku cloudu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Program na sobota 22. 4. 2017

A217
09:00 - 10:15

Úvod do Data Science

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Data Science je poměrně nový buzzword, který se často objevuje ve spojitosti s analýzou dat, big data problémy, a obecně zpracováním a vizualizací velkých datových setů. V rámci první přednášky bloku o Data Science si společně ujasníme, co tento termín znamená, jakým způsobem můžeme Data Science přístupy využít, jaké se používají prostředí atd.
A318
09:00 - 10:15

Nasazení a vyhodnocení bezpečnostních hrozeb v ATA

Daniel Hejda
MVP
Cyber Rangers s.r.o.
Na této přednášce podívám jak nástroj Advanced Threat Analytics detekuje reálné útoky PtH,PtT, atd.. Podíváme se na novinky ve verzi 1.7 a řekneme si něco o tom jak Advanced Threat Analytics funguje a jak je připojen do infrastruktury.
A319
09:00 - 10:15

Novinky ve Visual Studiu 2017 pro cloudové vývojáře

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Na této přednášce si ukážeme nové funkce ve Visual Studiu 2017 v oblasti cloudu a práce s kontejnery. Ukážeme si, jak .NET Core aplikaci zabalit do Docker kontejneru, jak jej nasadit do Azure a jak nastavit continuous delivery ve Visual Studio Team Services.
A217
10:30 - 12:00

Aplikace, které se umí naučit pracovat s daty

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Pojďme využít poznatků z Data Science a vytvořit několik experimentů v rámci Azure Machine Learning. Cílem přednášky, nebo spíše interaktivní ukázky je využití Azure Machine Learning studia k vytvoření celého experimentu pro jednoduché predikce z finanční sféry. Uvidíte, jakým způsobem k problému přistoupí dva specialisté na zpracování dat a strojové učení.
A318
10:30 - 12:00

Reálný útok a jeho detekce v OMS

Daniel Hejda
MVP
Cyber Rangers s.r.o.
Na této přednášce si ukážeme jak by mohl vypadat některý z reálných útoků na vaši infrastrukturu, jak se může nezvaný návštěvník skovat a co můžeme udělat pro to, abychom dokázali reagovat dostatečně rychle.
A319
10:30 - 12:00

Serverless computing

Miroslav Holec
MVP
Na přednášce se seznámíte s novým trendem "serverless computing", který je v Azure zastoupen službami Azure Functions, Logic Apps či Microsoft Flow. Díky těmto službám můžete implementovat aplikační logiku a propojovat různé služby buď zcela bez psaní kódu nebo můžete hostovat váš kód bez nutnosti hostovat celý server či webovou aplikaci. Přijďte se dozvědět, jak tento nový trend efektivně využít.
A217
13:00 - 14:15

Strukturovaná platforma nejen pro relační data

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Bez zdrojů dat se data analyzovat nedají. Azure Data Warehouse nabízí velmi kvalitní možnost uložení a správy trvale dosažitelných dat v prostředí cloudu.
A318
13:00 - 14:15

Migrace z on-premise Exchange do Exchange Online

Lukáš Brázda
MCT, MCSE, MCSA
Gopas
Blíží se konec podpory Exchange Serveru 2007 a to přímo nezadržitelně, stane se tak již 11. dubna 2017. To se netýká jen samotných Exchange Serverů ale i SBS 2008, ve kterém je právě Exchange Server 2007. Pokud jste se rozhodli další Exchange nenasazovat, ale odmigrovat obsah do Office 365, tato přednáška je právě pro vás. Dozvíte se, jaké scénáře migrace existují, jaké mají požadavky a jakou úroveň koexistence nabízejí. Popíšeme možnosti migrace schránek, ale i veřejných složek. Pobavíme se i o synchronizaci on-prem AD do Azure AD, která je pro některé scénáře migrace nezbytná.
A319
13:00 - 14:15

Základní nástroje pro vysokou dostupnost aplikace v Azure

Jiří Činčura
MVP
Globální dostupnost a vysoká dostupnost jsou často skloňovaná témata. Ale stačí mírný problem v cloudu a půlka internetu nefunguje. Pojďme zkusit vytvořit webovou aplikaci, která rozličné problémy a výpadky přežije a bude fungovat dal. Použijeme nástroje, které nabízí přímo Azure a podle potřeb a cen půjdeme dál a dál.
A217
14:30 - 15:15

Jak uložit a analyzovat extrémně velká data

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Služba Azure Data Lake nám slouží pro uložení velkého množství dat a umožňuje jejich zpracování pomocí několika navázaných služeb. Pojďme si ukázat jak uložit a analyzovat data v rámci Azure Data Lake s použitím U-SQL jazyka.
A318
14:30 - 15:15

Azure AD: Doména v cloudu

Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
Znamená provoz Active Directory v cloudu instalaci doménového kontroleru? Osvětlíme si možnosti správy počítačů ryze online a jak funguje online identita uživatelů a její ochrana.
A319
14:30 - 15:15

Zlepšujeme výkonnost aplikací s Redis Cache

Miroslav Holec
MVP
Píšete webové aplikace, používáte moderní ORM Entity Framework a výkonnost vaší aplikace pokulhává? Ukážu vám, jak snížit zatížení relační databáze a jak prakticky začlenit do architektury vaší webové aplikace rychlou Azure Redis Cache. Uvedené informace budou platné i pro Redis Cache, kterou můžete zdarma provozovat na vlastní infrastruktuře.
A217
15:30 - 16:15

Integrační a analytické technologie v Azure

Vladimír Mužný
MVP, MCT, MCSE
Data vznikají na nejrůznějších místech, v nejrůznějších situacích, ve velmi různorodé kvalitě a množství. Vyhodnotit relevanci dat, správně data transformovat a průběžně kontrolovat jejich kvalitu je zásadní úkol pro každou pozdější analýzu, predikci a podporu rozhodování.
A318
15:30 - 16:15

Ochrana informací aneb slyšeli jste zkratku GDPR?

Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
GDPR bude rezonovat v následujících měsících v hlavách nemála IT specialistů a manažerů. Nastíníme možnosti, jak tuto výzvu řešit na platformě Microsoft.
A319
15:30 - 16:15

Novinky v C# 7

Jiří Činčura
MVP
Na přednášce si představíme nové jazykové konstrukce v C# 7 a ukážeme si jejich použití na praktických příkladech.
A217
16:30 - 17:45

Jak zpracovat velká data pomocí Hadoop v Azure

Marek Chmel
MCT, MCSE
Microsoft
Služba HDInsight má mnoho využití - ukážeme si, jak tuto službu použít pro zpracování dat a pro vytvoření workflows. Jako při každé předchozí přednášce si ukážeme, jak tuto službu prakticky využít pro práci s daty.
A318
16:30 - 17:45

SharePoint online aneb Jak mít prostředky farmy pod kontrolou a nezbláznit se

Radek Vlach
Masarykova Univerzita
Office 365 nabízí čím dál tím víc aplikací a funkcí, které jsou mezi sebou někdy velmi úzce propojeny. Pojďme se podívat na propojení mezi Office 365 Groups a SharePoint Online a jak toto propojení uchopit z hlediska administrace SharePointu Online.
A319
16:30 - 17:45

Power BI pro vývojáře

David Gešvindr
MVP, MCT, MCSE
Uživatelé nebo management po vás chtějí neustále krásné interaktivní reporty a vám se je nechce programovat? Zkuste použít nástroje PowerBI, které si na této přednášce představíme a ukážeme si, jak je jednoduše propojit s vaší aplikací a vytvořit zajímavé reporty dostupné na webu i v mobilním zařízení.

Partneři konference

© 2022 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt