Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Microservices v .NET Core a Project Tye

Záznam pro Vás zpracoval a připravil: David Gešvindr

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
S nástupem cloudů, kontejnerů, Kubernetes a jiných zvířátek se mnoho vývojářských týmů nadchlo pro myšlenku microservices architektury. Ve chvíli, kdy se vám projekt rozpadne na spoustu menších spustitelných služeb, začnete narážet na různé problémy – jak služby propojit mezi sebou, jak je nějak hromadně spouštět a debugovat v developerském prostředí atd. Zároveň se budete potýkat s tím, že produkční prostředí se bude od toho developerského hodně lišit – v produkci poběžíte v Kubernetes, ale lokálně se vám možná nebude chtít kontejnery používat vůbec. Na této přednášce si ukážeme, s jakými věcmi se budete potýkat, a co si musíte vybudovat sami.
Zároveň si ukážeme jednu žhavou novinku s názvem Project Type, na kterém nedávno začalo pracovat několik lidí z .NET týmu. Je to open source projekt, který si klade za cíl usnadnit život .NET vývojářům, kteří začali psát aplikace jako mikroslužby – tato technologie vám umožňuje snadno spouštět a debugovat více služeb najednou, rozdistribuovat jim konfiguraci, connection stringy a adresy ostatních služeb (service discovery) a zároveň snadno celé řešení dostat do Kubernetes.
Tento projekt je ve velmi rané fázi vývoje a mnoho věcí se v něm určitě bude měnit, nicméně i tak mi přišel dost zajímavý na to, abych se na něj podíval a o své poznatky se s vámi podělil – tentokrát v online formě. Je možné, že ve finální podobě bude projekt vypadat úplně jinak, ale je zajímavé vidět, na čem lidé z Microsoftu právě pracují.
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt