Konference WUG Dev Day 2024

První ročník pražské bezplatné vzdělávací konference určené pro vývojáře pracující s technologiemi společnosti Microsoft. Na 12 prakticky orientovaných přednáškách předních českých odborníků se seznámíte s novinkami i best-practices z různých oblastí vývoje .NET aplikací.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.
Po přihlášení prosím označte hvězdičkou v programu až 5 přednášek, které plánujete skutečně navštívit. Pomůžete nám tím s kapacitním plánováním místností a nebudeme Vás zbytečně žádat o hodnocení přednášek, které jste nenavštívili.

Program na pondělí 4. 3. 2024

místnost Praha
09:00 - 10:15

Práce se stringy v .NET 8 a SearchValues

Jiří Činčura
Microsoft
Práce se stringy neodmyslitelně patří do každého programu. Ale věděli jste, že v .NET 8, můžete se stringy pracovat jinak? Lépe! Rychleji! Pokud nevíte, tak se přijďte podívat.
místnost Morava
09:00 - 10:15

Azure OpenAI pro vývojáře

Štěpán Bechynský
V přednášce uvidíte, jak nasadit a nastavit službu Azure OpenAI. Dále se budeme věnovat použítí OpenAI Rest API a Azure OpenAI .NET SDK. Nakonec si vysvětlíme, jak Azure OpenAI nastavit pro práci s firemními dokumenty.
místnost Praha
10:30 - 11:45

Nejčastější chyby v návrhu REST API

Miroslav Holec
MVP
Chyby v návrhu API vedou k verzování a náročné údaržbě řešení. Přitom většině nedostatků v návrhu API lze předejít. Vysvětlíme si, proč chyby při návrhu vznikají a jak se jim vyhnout drobnými změnami v procesech. Podíváme se na nejčastější chyby, které se ve většině REST API vyskytují a jak se jim snadno vyhnout.
místnost Morava
10:30 - 11:45

Debugging and troubleshooting MSBuild

Jan Křivánek
Microsoft
MSBuild používáme denně a prakticky o něm ani nepřemýšlíme. Co ale dělat, když o něm začneme potřebovat nejen přemýšlet ale i řešit konkrétní problémy? Rychlý vhled do fungování MSBuildu z pohledu uživatele následovaný detailnějším probráním a demonstrováním diagnostických metod - logování, strukturované binární logy, StructuredLogViewer, emitované ETW, perfview.
místnost Praha
13:00 - 14:15

Debug like a pro in Visual Studio

Jiří Činčura
Microsoft
Visual Studio offers a plethora of nobs, switches and tools to make life easier when debugging. In fact there might be even too much. I'll show you my tool-belt with tools I use regularly and I'll make take your debugging skills to next level.
místnost Morava
13:00 - 14:15

Blazor – novinky v .NET8 + performance tips & tricks

Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
V první části přednášky se podíváme, co zajímavého přinesl do Blazoru release .NET 8 (a trochu poodkryjeme, co se chystá do .NET 9). V druhé části přednášky vám ukážu pár tipů a triků pro optimalizaci výkonu Blazor aplikací (WebAssembly i Server).
místnost Praha
14:30 - 15:45

Co se událo ve světě .NETu za posledních 10 let?

Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Když jsem do své připravované knihy o modernizaci legacy .NET aplikací psal kapitolu o tom, co přinesl .NET Core a později .NET 5 - 8 a proč se na něj vyplatí přecházet, uvědomil jsem si, že je toho hrozně moc a celkově je to poměrně úchvatný posun celé platformy vpřed. Akorát jak se to člověk dozvídá po malých dávkách s uvedením každé dílčí verze, snadno se stane, že mu uteče celkový big picture. Na této přednášce bych tedy chtěl shrnout ty největší věci, které se ve světě .NETu udály, a ukázal pár zásadních zlepšení, které jste si možná ani neuvědomili, nebo je berete jako naprostou samozřejmost, i když jsme je před pár lety ještě neměli.
místnost Morava
14:30 - 15:45

Jak napsat vlastní autorizační server

Ondřej Václavek
HAVIT, s.r.o.
Potřebujete ověřovat uživatele ve svých ASP.NET Core/Blazor aplikacích, a chcete/potřebujete si autorizační server provozovat sami? Ukážeme si, jak toho docílit pomocí open source komponent.
místnost Praha
16:00 - 17:15

Jak udržet tajemství?

Michal Altair Valášek
MVP
Connection stringy s hesly, API klíče, různé tokeny... Konfigurace webových aplikací často obsahují citlivé údaje, které je třeba ochránit před vyzrazením. Což bohužel není snadné. Ukážu vám, jaké možnosti máme k dispozici jak v lokáním prostředí tak v prostředí Microsoft Azure.
místnost Morava
16:00 - 17:15

Observability v .NET pomocí OpenTelemetry

Tomáš Jecha
MVP
Framework OpenTelemetry si dal za úkol sjednocovat a zjednodušovat sběr logů, metrik a trasování. Toto vznešené poslání bude úspěšné jen do té míry, kolik nástrojů a knihoven jej bude integrovat. Přijďte si poslechnout a podívat se, jak je na tom jeho adopce dnes.

Partneři konference

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt