Track 1
09:00 - 10:15
★☆
Dapr aneb jsou na vás Kubernetes příliš low-level?
Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Posledních pár let slyšíme ze všech koutů slovo Kubernetes. Pokud si ale představíte, že byste na této technologii chtěli vyvíjet velké microservices řešení, zjistíte, že Kubernetes jsou pořád hodně low-level a že by se nad nimi hodila nějaká platforma. A jednou z takových "nadstaveb" je právě Dapr. Na této přednášce se podíváme, k čemu slouží a s čím vám dovede pomoci.
|
Track 2
09:00 - 10:15
★☆
Peklo je teprve předstupeň PowerShellu
Jo, dá se s tím i programovat. Dokonce je to mnohdy velice příjemné a pohodlné. Zvláště na automatizace, jako jsou instalace a dalších systémové činnosti. A je to ve zdrojáku. A dá se to editovat v notepadu. A pak to má několik strašlivých psychovlastností, ze kterých se osypete.
|
Track 3
09:00 - 10:15
★☆
Workstation – Místo pro kompromitaci privilegovaných účtů
Lubomír Ošmera
MCSE, MCT, CEH, CND
Mějme 3 otázky:
1) Přidělili jste nějakému uživateli administrátorská práva např. kvůli spuštění staré aplikace?
2) Spravujete stejným účtem zároveň klientské stanice, servery i Active Directory prostředí?
3) Když uživatel potřebuje nainstalovat např. drivery do pc, přihlásíte se k němu svým admin účtem a instalaci provedete?
Pokud jste na některou otázku odpověděli kladně, určitě navštivte tuto přednášku. V přednášce si ukážeme, jaké nástrahy na vás mohou na uživatelově stanici čekat, jaké nebezpečí představuje fakt, když je user lokálním adminem na stanici. Co je to tiering. Jaké ochranné mechanismy a technologie implementovat pro zabezpečení identit.
|
Track 1
10:30 - 11:45
★☆
Svět bez hesel: Už tam budem?
Michael Grafnetter
MVP, MCT, MCITP
Hesla jsou špatná, na tom se shodne 90% bezpečnostních odborníků. Lze je ale reálně něčím nahradit? Na přednášce si ukážeme několik alternativ pro přihlašování se bez použití hesel a představíme si jejich možnosti, ale zároveň i jejich limity.
|
Track 2
10:30 - 11:45
★☆
Automatický deployment na Azure chytře a bezpečně
Roman Provazník
CN Group CZ
Dny kdy jste si ručně naklikávali infrastrukturu na Azure jsou pryč. Azure Resource Manager šablony neboli ARM templates představují efektivní způsob jak docílit opakovaných a plně automatických deployů, včetně nastavení konfigurace jednotlivých services. Bohužel správa takových šablon v původním JSON formátu je zdlouhavá, obtížná, nepřehledná a náchylná k chybám. Na této přednášce se dozvíte jak elegantně a silně typově nadefinovat a nakonfigurovat celou infrastrukturu na Azure a posléze na ni vydeployovat vaši aplikaci. Už žádné ruční naklikávání services v Azure Portálu!
|
Track 3
10:30 - 11:45
★☆
Jak si úspěšně říkat o peníze do rozpočtu na IT
Stačí dodržet pět základních postupů: 1. Scházejte se, 2. Prioritizujte, 3. Dodržujte pravidla, 4. Buďte transparentní a 5. Řiďte to, co je vám svěřeno.
"So simple!"
Pokud si pod těmi pěti hesly chcete umět představit něco doopravdy použitelného, pojďte si o tom něco poslechnout.
|
Track 1
13:00 - 13:45
★☆
Jak redesignovat webovou aplikaci (skoro) sám a nezbláznit se z toho
Každý webový design začne být dříve či později zastaralý a tak někdy přijde čas na redesign. V Kenticu jsme na to vytvořili úderný tandem jednoho programátora s UX designérem, který během pár měsíců celé UI modernizoval, sjednotil a vyladil. Dozvíte se, jak taková taková spolupráce probíhá, na co si dát pozor a jestli stojí za to se do takových akcí vůbec pouštět.
|
Track 2
13:00 - 13:45
★☆
Ševečkův na světě nejlepší AD scanner
Oskenujte si automaticky řadiče domény a další citlivé doménové počítače a nechte si zjistit kde máte kritické bezpečnostní problémy, a kde nesplňujete best-practice pro provoz Active Directory prostředí. Zcela samozřejmě mnohem lepší, než seženete kdekoliv jinde.
|
Track 3
13:00 - 13:45
★☆
Smutné příběhy
Petr Vlk
MVP, MCP, MCITP, MCTS
KPCS CZ
Řada smutných příběhů. O ztrátě dat, dobrého jména společnosti, úniku osobních údajů, finančních škodách. Útocích ransomware, hackerů i chybách správců IT. Abychom nebyli jen negativní, povíme si, jaké technologie či opatření by celý příběh obrátili ve šťastný konec.
|
Track 1
14:00 - 15:30
★☆
Blazor – Stav světa a co se chystá
Robert Haken
MVP, MCT, MCSE, MCPD
HAVIT, s.r.o.
Blazor máme v produkční verzi už i pro WebAssembly, vznikají první zkušenosti z produkčního provozu, platforma nabírá na oblíbenosti. Zrekapitulujeme si, kam se Blazor za dobu své existence dostal a kam se ještě chystá.
|
Track 2
14:00 - 15:30
★☆
Machine Learning v praxi
Machine learning se stává běžnou součástí korporátních řešení. Otázkou je jak jednoduše začít s ML bez externích partnerů a specialistů. Tato přednáška prezentuje zavádění ML ve společnosti Oriflame a to počínaje výběrem technologie a postupů až po nasazení do produkce. Prezentovaní řešení stojí na Azure Machine Learning Studio a AutoML.
|
Track 3
14:00 - 15:30
★☆
Kam kráčí PowerShell?
PowerShell Core se letos dočkal své první Long-Term-Support verze a k dispozici je skoro finální verze v7.1.0. V této přednášce si shrneme poslední vývoj PowerShellu, kam směřuje a čeho se Microsoft snaží dosáhnout. Okrajově se zmíníme i o dalších tématech jako Windows Terminal a Package Manager.
|
Track 1
15:45 - 17:00
★☆
Zvrhlé okénko: Datum a čas aneb velkolepé selhání naší civilizace
Tomáš Herceg
MVP
RIGANTI s.r.o.
Římská říše ovlivnila naše životy mnohem více, než si myslíme. Jeden z mnoha myšlenkových konceptů, které používáme dnes a denně a které je stejně jako mnoho věcí na této planetě úplně špatně, je pojetí data a času. Na této odpočinkové přednášce si ukážeme nesmysly a noční můry, které vás potkají, pokud se rozhodnete pracovat s třídou DateTime nebo nedej bože s časovými pásmy. Uslyšíte mnoho humorných historek o 30. únoru, ukradených dnech v Británii, desítkovém času používaném za francouzské revoluce a dalších divnostech. Druhá část přednášky se bude zabývat tím, jak se nezbláznit z data a času v .NETu. Vysvětlíme si, že dobře míněná rada „používejte DateTimeOffset nebo všechno ukládejte v UTC“ není příliš rozumná a rozhodně nestačí. Popovídáme si také o knihovně NodaTime, která si bere za cíl část těchto problémů vyřešit – že by plápolající světlo na konci tunelu?
|