Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Windows Phone 7 Marketplace v Česku a novinky v Mangu pro běžné uživatele

Windows Phone marketplace v České republice bude zanedlouho skutečností. Buďte na něm první. V průběhu této přednášky se dozvíte jak vypadá proces nasazení aplikace na marketplace a také na co si dát pozor.

V druhé části této přednášky si ukážeme, jaké to je používat telefon s Windows Phone "Mango" v praxi. Představíme si na živých ukázkách důležité novinky, na které jsme se všichni těšili.

Datum a místo konání:

5.9.2011 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno

Registrace na akci

39
ze 65
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

První podzimní akcí letošního roku se stalo bezesporu atraktivní téma moderní doby. Toto téma přilákalo po dlouhé době poměrně hodně nových účastníků a jako vhodné se tedy ukázalo říct něco WUG a jeho organizaci.

V krátkém představení jsem připomenul především přínos organizátora Petra Buchmaiera a ukázal jsem také pár fotek z akcí od roku 2006 až po současnost. V představování osob, které stály a stojí za organizací budeme pokračovat i na příštích akcích.

Z tématu dnešního dne mě zaujalo především, že i po roce uvedení Windows Phone 7, stále není tato platforma zaměřena na firemní klientelu.

Přednášející například rozebírali nutnost certifikace aplikace, nemožnost publikovat a instalovat aplikaci pouze uzavřenému (ověřenému okruhu) zákazníků, nutnost lokalizace aplikace alespoň do jednoho požadovaného jazyka apod. I přes všechna specifika bylo vidět, že nová aktualizace (Mango) přinese mnoho zajímavostní pro koncového zákazníka a posunuje svět Windows Phone 7 správným směrem.

Jirka Pokorný, organizátor

 

Docela mě pobavilo, že nejintenzivnější diskuze byla na téma, jak obejít proces kontroly kvality aplikace. Asi to bude znít divně, ale jsem rád, že existují pravidla, která musí být před zveřejněním aplikace splněna, protože zaručují konzistenci aplikací, které na této platformě vznikají. Co se potom firemních aplikací týče, tak ve většině případů dobře napsaná aplikace kontrolou projde (mile mě potěšilo, že Microsoft je rád ochoten diskutovat o výjimkách) a na vyřešení nedostatků, které zmiňuje Jirka se již pracuje.

Já jsem tu však tentokrát nebyl jako zástupce toho vážnějšího tématu, ale pouze jsem přes improvizované udělátko ukázal, co se mi v Mangu líbí a na co se můžete těšit.

David Gešvindr, přednášející a organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (68 %)
Kvalita přednášky (60 %)
Praktické ukázky (23 %)
Organizace akce (98 %)
Kvalita občerstvení (94 %)
celková úspěšnost akce: 67%
hlasovalo 10 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

2853kB, staženo 2039x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt