Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Microsoft Visual Studio LightSwitch

Zcela jistě jste již zažili situaci, kdy jste potřebovali vytvořit docela jednoduchou business aplikaci, která pracuje s daty v relační databázi a současně jste tomu chtěli věnovat co nejméně času. Zde přichází na řadu Visual Studio LightSwitch, které Vám na základě datového modelu umožní vygenerovat uživatelské rozhraní v Silverlightu a jednoduše jej přizpůsobit k obrazu svému. Tato technologie se potom nabízí i jako zajímavá alternativa pro tvorbu různých administračních rozhraní, třeba i díky možnosti napojení na vaše vlastní RIA Services.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze

Datum a místo konání:

23.6.2011 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Štěpán Bechynský

Registrace na akci

37
ze 50
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Než jsem šel na dnešní meeting, tak jsem si říkal, že nevím, kam mám vlastně Visual Studio Lightswitch zařadit. Vzhledem k tomu, že o jiné nové verzi Visual Studia se zatím nemluví, tak by to svádělo myslet si, že jde o následovníka verze 2010, ale není tomu tak. Mnozí také srovnávají toto prostředí s MS Accessem, ale podle Štěpána bude vývoj Accessu pokračovat. Jde o verzi Visual studia určenou pro vývoj jednoduchých databázových aplikací. Takže závěrem je, že tímto produktem chce MS vyplnit díru na trhu pro zcela jiný typ aplikací. Informace o nové verzi VS budou až na podzim, kdy budou první ukazy programování html5 ve Windows 8, jak upřesnil Štěpán.
Na dnešní akci jsem byl zvědavý nejen tématem, ale také tím, jak se podaří realizovat Live meeting. Párkrát nám vypadl obrazový přenos a na to Štěpán přišel, že je to odpojováním a připojováním Kinectu, který jsme si ukazovali v druhé polovině. Dál se celý meeting párkrát přerušil zcela, a to bylo tím, že si Štěpán sám vypínal WIFI (v tento okamžik došlo i na sprostá slova).

Poznamenal jsem si mimo jiné i pár technických tipů:
 - Mělo by být možné konvertovat projekt Lightswitch na normální solution Visual Studia
- Při připojení externí databáze se musí párovat klíčové sloupce ručně, Ve zdroji dat vytvořeném přímo v projektu jsou Id sloupce dané na pevno a nelze je měnit.
- Kinect SDK je venku týden, součástí knihoven ale nejsou gesta

A že jste přišli o exotický meeting doplním seznamem zajímavých ukázek:

Live demo publikace Lightswitch aplikace na Azure
- připojení na data v SharePointu
- MS Worldwide teleskop
- programování pro Kinect
- a nesmím zapomenout na to, jak jsem se plazil (v zájmu vědy) po zemi, abych simuloval psa. Senzory se ale nenechaly nachytat.

Jirka Pokorný

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (94 %)
Kvalita přednášky (86 %)
Praktické ukázky (71 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (68 %)
celková úspěšnost akce: 85%
hlasovalo 9 lidí

Fotky z akce

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt