Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

Představení Windows Intune a Office 365

Cílem přednášky je představit novou cloudovou službu Windows Intune, která je zaměřena na zabezpečení a správu firemních notebooků a pracovních stanic. Prezentace bude zaměřena na jednotlivé části Windows Intune, možnosti využití v rámci specifických scénářů nasazení a součástí přednášky bude rovněž demo ukázka.
Před pár dny byla spuštěna beta verze Office 365, proto bychom rádi této příležitosti využili a představili i tuto novou cloudovou službu, která přenáší vaši komunikační infrastrukturu do cloudu, včetně praktických ukázek.
17:00 - 17:05 - Představení WUGu
17:05 - 17:50 - Přednáška
17:50 - 18:05 - Občerstvení a diskuze
18:05 - 18:50 - Pokračování přednášky
18:50 - neurčeno - Diskuze

Datum a místo konání:

26.4.2011 od 17:00 do 19:00
pobočka: Brno
přednášející: Tomáš Kantůrek

Registrace na akci

41
ze 50
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Ze včerejší zajímavé akce bych rád připomenul problematiku, která vyvolala nejbouřlivější diskuzi - Bezpečnost dat v cloudu. Jsou vaše data víc v bezpečí ve vašem serveru na pobočce nebo v profesionálně zabezpečeném datovém centru? Co dává ten pocit bezpečnosti? To, že máte data pár metrů od sebe? Po dlouhé diskuzi jsme zjistili, že je jednodušší ukrást v noci disk ze serveru z pobočky a když přijde na právo, tak vám server zabaví na základě jednoho soudního příkazu. Oba tyto scénáře jsou komplikovanější, pokud máte data v datovém centru Microsoftu, kam fyzický přístup má jen hrstka velice dobře kontrolovaných zaměstnanců.

V průběhu přednášky padlo několik dotazů, které nebyly zodpovězeny:

Je součástí Office 365 i Rights Management System? Není, ale Ofice 365 se dá napojit na on-premise RMS server.

Jak často lze převádět licence mezi jednotlivými uživateli? Technicky lze přehazovat licence v portálu Office 365 z minuty na minutu. Licenčně zatím omezení stanoveno není, nicméně finální licenční podmínky budou k dispozici až po uvedení na trh.

Kolik konkurenčních připojení na jeden mailbox lze provozovat? Je nějaký limit? Neexistuje omezení, Office 365 je licencovaná per user, takže lze být připojen do mailboxu z více zařízení v jednu chvíli (např. 2 PC, 1 mobil, 1 kiosek s OWA). Jiná situace je  Office Professional Plus, kde to může být pouze z 5 počítačů zároveň.

David Gešvindr, organizátor

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (89 %)
Kvalita přednášky (100 %)
Praktické ukázky (75 %)
Organizace akce (100 %)
Kvalita občerstvení (93 %)
celková úspěšnost akce: 92%
hlasovalo 7 lidí

Soubory ke stažení

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt