Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata pro administrátory i vývojáře aplikací a pořádáme každoročně dvě velké konference - SQL Server Bootcamp a WUG Days.

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

brno@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

  • Aktuálně nepřipravujeme žádnou akci

Další informace o akci

Microsoft Sync Framework

Pokud jste se někdy synchronizací např. souborů zabývali, pravděpodobně víte, že základním postupem, je ukládat si něco informace o verzích jednotlivých položek a ty poté porovnávat a provádět požadované akce. Mnoho vývojářů do svých aplikací tyto rutiny psalo. Každý, kdo to ale zkusil, zjistil, že se nejedná o nic extrémně tvůrčího a spíše se více píše kód na již vymyšlené fungování. Proto vznikl Microsoft Sync Framework – sada objektů, které nám mohou ušetřit práci. A to nejen při synchronizaci dat z databází či souborů.
17:00 - 17:10 - Představení WUGu
17:10 - 18:30 - 1. část přednášky
18:30 - 18:45 - Přestávka a občerstvení
18:45 - 20:00 - 2. část přednášky
20:00 - Diskuze

Datum a místo konání:

26.10.2010 od 17:00 do 20:00
pobočka: Brno
přednášející: Jiří Činčura

Registrace na akci

32
ze 60
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Jirka nám představil synchronizační framework, který výrazně zjednodušuje implementaci synchronizace ve vlastních aplikacích. Seznámil nás s architekturou Sync Frameworku a na postupně náročnějších a náročnějších demech ukazoval jeho možnosti a skončil až u tvorby vlastního providera, čímž se možnosti tohoto frameworku výrazně posunují.

Na přednášku se příjemně navázalo diskuzí u kávy, chlebíčků a oplatek, což se mi velice líbilo a je škoda, že to tak nebývá u každého WUGu.

Prezentace a dema jsou dostupná ke stažení.

Pokud Vás napadne nějaké vývojářské nebo IT Pro téma, které byste rádi na WUGu v Brně viděli, napište mi mail na david@wug.cz a uvidíme co se s tím dá udělat.

Současně bych Vás chtěl požádat, aby pokud se na akci nemůžete dostavit, tak aby jste prosím rušili i své registrace na webu.

David Gešvindr

 

David mi pučil na hraní svého Zune HD. Byl jsem mile překvapen, že ovládání je svižné a velice příjemné. Těším se na přednášku o Windows Phone 7, která nás čeká, protože se o Metro prostředí dozvíme víc. Ostatní si také u sušenek jako já zaplakali nad Windows mobile. Největší obavy byly vzneseny nad tlakem moderních přístupů "být stále online", protože mnozí z nás synchronizují pouze offline a to z důvodu zálohy. O přestávce jsem rozvířil diskuzi na téma importu dat z ClearCase do Team foundation serveru, ale bohužel s touto kombinací verzovacích systémů moc uživatelů zkušenosti nemá.

Jirka Pokorný

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (94 %)
Kvalita přednášky (96 %)
Praktické ukázky (96 %)
Organizace akce (96 %)
Kvalita občerstvení (32 %)
celková úspěšnost akce: 86%
hlasovalo 8 lidí

Fotky z akce

Soubory ke stažení

1269kB, staženo 1738x
1424kB, staženo 1928x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt