Videozáznamy z akcí

Víme, že ne vždy je čas se dostavit na akci, která by Vás zajímala. Z toho důvodu, se snažíme přednášky zaznamenávat, a pokud je to možné, jejich záznamy zveřejňujeme na našem webu.

Nezapomeňte však navštívit i stránku akce,
kde mohou být další zajímavé materiály.

Přehrávač ve stránce

Záznamy na našem webu můžete pohodlně sledovat přímo na stránce s využitím našeho HTML 5 nebo Silverlight přehrávače.

Stránka se sama rozhodne, na základě toho, jaké technologie podporuje Váš prohlížeč, který přehrávač použít, abyste záznam mohli sledovat v nejvyšší možné kvalitě.

Stahování záznamů

Víme, že občas chcete sledovat záznamy i v místech, kde není připojení k internetu, což současný přehrávač neumožňuje, proto umožňujeme stahování vybraných záznamů.

Velmi staré záznamy máme historicky uložené ve formátu, který není vhodný pro stahování,
proto je ke stažení nenabízíme.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

.NET Micro Framework a .NET Gadgeteer

Get Microsoft Silverlight
Záznam pro Vás zpracoval a připravil: Mirek Zajíc

Stáhnout videozáznam

Protože víme, že chcete naše přednášky sledovat i v místech bez připojení k internetu, nabízíme Vám tento záznam ke stažení v následujících formátech:
.NET Gadgeteer je Open Source HW a SW platforma pro snadné vytváření různých zařízení, které využívají k ovládání .NET Micro Framework.
Je to v podstatě modulární stavebnice, která vám umožní si postavit třeba automat na zalévání květin (manželka vám pak nebude nadávat, že ani jedna kytka nepřežila její týdenní nepřítomnost…), robota pro soutěž, ovládání oken podle počasí nebo vlastní meteostanici. Využití je zejména ve školách a různých hobby projektech. Celý systém je navržen tak, aby byl co nejjednodušší pro začátečníky. Např. konektory na řídící desce a na jednotlivých modulech jsou označeny písmeny, takže je jasné, co kam patří na první pohled.

Seminář je základní seznámení s platformou .NET Gatgeteer. Uvidíte desky FEZ Spider a FEZ Hydra, celou řadu
modulů s dílny GHI Elektronics a Seeed. V praktické části se podíváme na některá praktická zapojení a možnosti .NET Micro Framework.

Ohlédnutí za akcí

Snažili jsme se letní atmosféru odlehčit přednáškou na téma .NET Micro Framework a .NET Gadgeteer. I když se toto téma některým návštěvníkům mohlo zdát méně zajímavé, byla jich celá řada nakonec mile překvapena hravostí a účelnosti této přednášky.

Samotná přednáška nejen zahrnovala vývoj v prostředí .NET Micro Framework, ale i praktické ukázky na nejrůznějších zařízeních, které si může poskládat každý šikovnější technik. Přednášející ukázal robotická zařízení, a proč by se mělo vyvíjet na .NET Micro Framework. Praktická ukázka hraček byla evidentně zaměřena na dospělé a jejich choutky k hraním.

Všechny ukázky znázorňovali různé možnosti jak využít tuto technologii v praktickém životě, ať už na detektoru teploty piva nebo vozítku s umělou inteligencí. Detektor piva by určitě využil i náš sponzor, společnost IMP ve svém pivním sklepě :).

Myslím si, že přednáška se musela líbit i těm, kteří se tímto nebudou v praxi přímo zabývat.

Aleš Přistál, organizátor

Soubory ke stažení

© 2023 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt