Pobočka Hradec Králové

Technologické centrum Hradec Králové - Microsoft Inovační centrum HK. Konferenční sál se základní kapacitou 35 osob s možností rozšíření až na 70 osob. Projekce, ozvučení, Data-Video konferenční zařízení Polycom, Wi-Fi připojení k internetu zdarma. Parkování u objektu (areál letiště). Detaily a mapa zde: http://www.tchk.cz/kontakty.html

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

hradec@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Další informace o akci

WebMatrix a MS Visual Studio LightSwitch

Štěpán Bechynský (Developer Evangelist z Microsoftu) vás naučí, jak si můžete pomocí WebMatrix vytvořit webovou aplikaci, aniž byste uměli programovat. WebMatrix je bezplatná, nenáročná sada nástrojů pro vývoj webových řešení umožňující nejsnazší způsob vytváření webů. Pomocí sady WebMatrix můžete vytvářet dynamické stránky, tedy stránky, které mohou měnit svůj obsah nebo styl na základě vstupu uživatele nebo jiných informací, například informací uložených v databázi.

Zcela jistě jste již zažili situaci, kdy jste potřebovali vytvořit docela jednoduchou business aplikaci, která pracuje s daty v relační databázi a současně jste tomu chtěli věnovat co nejméně času. Zde přichází na řadu Visual Studio LightSwitch, které Vám na základě datového modelu umožní vygenerovat uživatelské rozhraní v Silverlightu a jednoduše jej přizpůsobit k obrazu svému. Tato technologie se potom nabízí i jako zajímavá alternativa pro tvorbu různých administračních rozhraní, třeba i díky možnosti napojení na vaše vlastní RIA Services.
18:00 - 19:00 - 1. část přednášky - WebMatrix
19:00 - 20:00 - 2. část přednášky - LightSwitch
20:00 - Diskuze
Příklad ze života:
Jsem správce sítě. Starám se o servery a PC, občas někomu poradím s Excelem a mám pohodový život. Teda měl jsem. Jdu takhle po chodbě, když mě zastaví nová holka z obchodního: „Hele, ty rozumíš těm počítačům.“
„Jasně.“ (je fakt pěkná :-). „Mohl bys mi prosím pomoct udělat tabulku v Excelu na evidenci telefonátů zákazníkům?“
„Jasně.“ Tabulka byla hned a já byl hrdinou obchodního oddělení. Jenže tabulku začalo používat celé oddělení… V tu chvíli jsem se stal třídním nepřítelem číslo jedna, protože „moje“ tabulka byla pořád zamčená pro editaci, posílala se e-mailem, takže nebyla aktuální a zažívala běžné radosti sdíleného souboru. Už se těším na seminář Webmatrix pro neprogramátory, kde se naučím vytvořit webovou aplikaci, která ukládá data do databáze, takže bude dostupná pro několik lidí současně a informace budou vždy aktuální. A to přesto, že programovat neumím.

Datum a místo konání:

24.10.2011 od 18:00 do 20:00
pobočka: Hradec Králové
přednášející: Štěpán Bechynský

Registrace na akci

15
ze 60
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohodnoťte akci

Obsah přednášky (100 %)
Kvalita přednášky (100 %)
Praktické ukázky (100 %)
Organizace akce (100 %)
Kvalita občerstvení (100 %)
celková úspěšnost akce: 100%
hlasovali 2 lidé
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt