Pobočka Hradec Králové

Technologické centrum Hradec Králové - Microsoft Inovační centrum HK. Konferenční sál se základní kapacitou 35 osob s možností rozšíření až na 70 osob. Projekce, ozvučení, Data-Video konferenční zařízení Polycom, Wi-Fi připojení k internetu zdarma. Parkování u objektu (areál letiště). Detaily a mapa zde: http://www.tchk.cz/kontakty.html

VÍCE O POBOČCE

Kontakt na organizátory

Pokud máte jakýkoliv dotaz na organizátory této akce, prosím neváhejte nás kontaktovat na e-mailu:

hradec@wug.cz

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Další informace o akci

Bezpečnost a správa systému pomocí WMI

17:00 - Zahájení, informace o WUG a HoL, nabídka WUG
17:10 - Bezpečnost a správa systému pomocí WMI - (Ondřej Ševeček, Jiří Pokorný)
18:30 - Přestávka, občerstvení
18:45 - Bezpečnost a správa systému pomocí WMI - pokračování tématu
19:30 - Diskuse
20:00 - (cca) Konec
- instalace .MSI
- hacking
- isa 2006
- vista
- cipove karty

Datum a místo konání:

18.1.2007 od 17:00 do 20:00
pobočka: Hradec Králové

Registrace na akci

0
potvrzených registrací
0
na čekací listině
0
zamítnutých registrací

Ohlédnutí za akcí

Na toto setkání jsem se těšil, že si uděláme s Ondrou výlet do HK a podíváme se, jak dělají setkání tam. V tomto okamžiku je třeba se omluvit všem, kteří čekali na tento meeting již od podzimu. Není skutečně jednoduché najít si čas na dvou hodinovou cestu odpoledne po práci. Každopádně doufáme, že to stálo za to.

Již příjezd byl zajímavý, nejen že cesta byla úmorná a přijeli jsme pozdě, ale ještě navíc navigace podle mapy.cz selhala a hledali jsme ostatní na úplně jiném sídlišti. No, nakonec jsme se dovolali, kde že to vlastně bloudíme a od zimního stadionu nás kluci dovezli na místo. Všichni již netrpělivě čekali, co se bude dít. V první části Ondra ukazoval, o čem že je vůbec skriptování.Obecenstvo se tvářilo, že ještě skriptování nedělali, ale na druhou stranu požadovali, aby Ondra přeskočil syntaxi VBS. Takže po přestávce už došlo na samotné praktické ukázky, kde Ondra vybíral mezi příklady z vlastní praxe z vlastní praxe. V další části se hodně věnoval dotazování pomocí WQL a přednášku zakončil efektně zachytáváním událostí.

Co se zdrojů týče, doporučuji nástroje, které najdete oficiálně na MS webu:

The .NET Show: WMI Scripting

Script Center

Script Repository

Tools and Utilities

Ondra poskytl i jeho osobní archiv skriptů, které v rámci přednášky prezentoval, můžete si ho tedy stáhnout níže k volnému použití.

Neodpustím si na závěr malé zdramatizování. Tím byla cesta zpět do Brna. Sedli jsme na parkovišti do auta a vítr se do něj opíral tak, že nás rozhoupal na tlumičích. V ten okamžik bylo na snadě, zda vůbec vyrazit. Opatrná jízda byla i tak stále nejistá, když každých 20 kilometrů hasiči odklízeli ze silnice spadané stromy. Nu co dodat, poprvé jsem se v autě bál něčeho jiného, než provozu.

Jirka Pokorný, organizátor WUG Brno

Fotky z akce

Soubory ke stažení

9029kB, staženo 2632x
© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt