Vyberte přednášky na
SQL Server Bootcamp 2018

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že budete hlasovat pro témata přednášek, která chcete, aby byla zařazena do programu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 81
  hlasů
  vývojář

  Jak načítat externí data do SQL Serveru

  Jak přistoupit k načítání externích dat do SQL Serveru - porovnání a ukázky možností: BULK INSERT / Linked Servers / External Tables (Polybase) / SQL Server Integration Services
 • 76
  hlasů
  vývojář

  Zpracovávejte velká data v SQL Serveru rychlostí blesku

  Spolu s velkými daty se často zmiňují různé NoSQL databáze až z toho můžeme jednoduše nabýt dojmu, že relační databáze nám již nemají co nového nabídnout. Na této přednášce si ukážeme, jak se dovede SQL Server vypořádat s velkými objemy příchozích i uložených dat a jaké technologie k tomu můžeme použít.
 • 75
  hlasů
  admin

  Performance tuning aplikace, aneb jak reagovat na ticket „je to ňáký pomalý“

 • 72
  hlasů
  admin

  Microsoft SQL Server stojící, bdící

  Ten, kdo pracuje s SQL Serverem, dříve nebo později narazí na problematiku waitů. Společně si vysvětlíme, co to ty waity jsou, jak vznikají a jak je můžeme sledovat. Projdeme ty, s kterými se často setkáváme, a naučíme se s nimi bojovat.
 • 72
  hlasů
  admin

  Mýty a pověry o SQL Serveru pro administrátory

  V rámci přednášky si ukážeme, že některé zaručené informace o správě SQL Serveru nejsou až tak pravdivé jak se zdají, a realita je někde trochu jinde. Podíváme se do mnoha oblastí – výkonu, zámků, transakcí, indexů a dalších zákoutí SQL Serveru.
 • 57
  hlasů
  vývojář

  SQL injection, jak ji možná neznáte

  Podíváme se na, že SQL injection může mít mnoho podob, a že ztráta je tím nejmenším, čeho je útočník schopen zneužitím zranitelnosti dosáhnout.
 • 57
  hlasů
  vývojář

  SQL Server 2017: Automatic tuning

  Nová verze SQL Serveru přichází s možností automatické korekce problematických exekučních plánů. Přijďte se seznámit s tím, jak automatic tuning pod pokličkou pracuje. Společně projdeme procesem jeho aktivace a podíváme se na možnosti jeho monitorování a vyhodnocení. Ukážeme si také, co nám v této oblasti přináší navíc Azure.
 • 56
  hlasů
  BI

  BI řešení pro ne BI lidi

  Aneb co to vlastně znamená a obnáší dělat Business Intelligence. Přednáška bude zaměřená na účastníky primárně pracující v jiných oblastech práce s daty. Dozvíte se zda a proč je dobré/nutné mít datový sklad. Jak se datový sklad strukturálně navrhuje. Jak přistupovat k analytické vrstvě. A jaké můžeme použít nástroje na prezentační vrstvě. Vše samozřejmně z dílny společnosti Microsoft
 • 55
  hlasů
  vývojář

  Hierarchická data v databázi

  Ukážeme si jak uložit a dotazovat hierarchická data v databázi včetně použití nativního datového typu hierarchyid pro efektivní uložení a dotazování hierarchických dat.
 • 46
  hlasů
  admin

  Jak na kompletní disaster recovery SQL Serveru

  Ukázka, jak realizovat kompletní disaster recovery instance SQL Serveru – obnovení systémových databází + uživatelských databází, na co si dát pozor a jak se na tuto situaci co nejlépe předem připravit.
 • 44
  hlasů
  BI

  Možnosti sběru přírůstku dat v Microsoft SQL Serveru

  Jak se postavit ke sběru přírůstku dat? Je change tracking volbou, nebo snad changing data capture, nebo je nutné implementovat triggery? Jak do toho zapadá koncept snapshotů databáze? To jsou otázky, které nás trápí víc než rok, neboť všechny tyhle vlastnosti získal již SQL Server v edici standard.
 • 42
  hlasů
  BI

  Power BI – Best practices

  Doporučené techniky, jak správně pracovat s Power BI od přístupu k datům, přes tvorbu reportů, sdílení, zabezpečení až po administraci.
 • 39
  hlasů
  admin

  Microsoft SQL Server v cloudu

  Microsoft nabízí v Microsoft Azure celou řadu způsobů, jak hostovat relační databáze – od virtuálních serverů s nainstalovaným SQL Serverem a pronájmem licence, přes novinku v podobě Managed Instances až po „inteligentní databázi jako službu“ kterou je služba Azure SQL Database. Na přednášce si představíme jednotlivé služby a ukážeme si, jak se liší mírou kompatibility s klasickým SQL Serverem.
 • 37
  hlasů
  admin

  Upgrade SQL Serveru

  Jak správně naplánovat a realizovat upgrade SQL Serveru a snížit rizika, že se něco pokazí a současně se nepředřít.
 • 36
  hlasů
  BI

  Úvod do SQL Server Integration Services

  Seznámení s touto komponentou, představení hlavních funkcí a best practices.
 • 33
  hlasů
  vývojář

  Práce se soubory na SQL Serveru

  Použití FILESTREAM a FILETABLE pro uložení souborů v databázi včetně jejich indexace s pomocí FULLTEXTu.
 • 31
  hlasů
  admin

  První pohled na SQL Server vNext

  Pokud to okolnosti dovolí, podíváme se na první sadu novinek, které přinese budoucí verze SQL Serveru vNext.
 • 30
  hlasů
  BI

  Tipy a triky při vizualizacích v Power BI Desktop

  Poskládáte report, ale pořád tomu něco chybí? Chcete vědět čeho všeho se dá využít? Budeme řešit témata, tooltipy, drilltrough, drilldown, bookmarky, tlačítka a mnoho dalšího.
 • 28
  hlasů
  BI

  Dynamický partitioning OLAP kostek s použitím SSIS

  Use case z praxe, jak rozpartitionovat kostku po týdnech/dnech a neuklikat se k smrti. Účelem přednášky je hlavně ukázka, jak vytvářet dynamické SSIS balíky na příkladu z reálného světa.
 • 26
  hlasů
  vývojář

  Použití WINDOW funkcí v příkladech

  Vysvětlíme si koncept WINDOW funkcí, co je to framing a windowing a jej použít ve vašich dotazech. Dále se seznámíme s ohodnocujícími a distribučními funkcemi a běžícími agregacemi.
 • 25
  hlasů
  BI

  Otevřená data a Power BI

  Power BI lze úspěšně využít i mimo business sféru a vytvářet pochopitelné vizualizace i ve veřejné správě. Dozvíte se, jak vzniká nejlepší studentská aplikace roku 2017 vyhlášená Fondem Otakara Motejla. Ukázka využití otevřených dat. Ukázka datového portálu, který vznikl během 48 hodin na hackathonu Koduj pro Česko.
 • 24
  hlasů
  admin

  SQL Server Replication Best Practices

  Replikace mezi databázovými servery nám dokáže připravit opravdu mnoho nepříjemných překvapení, ale pokud víme, jak se na ně připravit, můžeme replikaci vyladit k opravdu vysokému výkonu.
 • 23
  hlasů
  BI

  Custom visuals v Power BI

  zajímáte se o to, jak dostat například výkresy budovy do Power BI a zobrazit vyznačené plochy? Nebo si chcete vytvořit vlastní mapu čehokoliv? To vše a ještě mnohme více Vám ukážeme na našem workshopu. Jedná se o využití vizuálu https://okviz.com/synoptic-panel/
 • 23
  hlasů
  BI

  Power BI – Import dat vs. živé připojení a dál

  Na přednášce se dozvíte, jaké metody přístupu k datům jsou podporovány. Jaká jsou omezení a čeho se vyvarovat. Dozvíte se jaké jsou možnosti pro import dat do datového modelu, jaké jsou možnosti živého připojení a jaké jsou možnosti, když tyto nevyhovují.
 • 22
  hlasů
  BI

  BI komplet v Microsoft Azure

  Jaké máme možnosti, pokud své BI řešení chceme provozovat kompletně v Microsoft Azure? Jaké služby vhodně zkombinovat pro uložení dat, ETL, analýzu dat a vizualizace? Kolik nás to bude ve výsledku stát?
 • 22
  hlasů
  vývojář

  Úvod do Polybase

  Polybase je technologie, která umožňuje v databázi pracovat s daty mimo SQL Server pohodlně v jazyce T-SQL. Na přednášce si tuto technologii představíme a ukážeme si jak ji použít.
 • 21
  hlasů
  BI

  Využití funkce PREDICT() v SQL Serveru 2017

  Vytvoření modelu, natrénování modelu, uložení modelu na jiný server a vyvolání modelu s funkcí PREDICT() v uložené proceduře v SQL Serveru 2017.
 • 20
  hlasů
  BI

  Master Data Services a jejich využití pro BI vývojáře

  Na přednášce se dozvíte, k čemu je dobrá technologie Master Data Services (MDS) v běžné praxi BI vývojáře (tedy pro úlohy jiné, než Master Data Management). Začneme rychlým úvodem, co MDS představují a pokročíme k aplikacím. Dle časových možností uvidíte: Data Driven Subscriptions v SSRS. Řízení časových posunů pro kalkulace porovnávající s předchozím obdobím. Vlastní seskupování produktů. Dynamické zabezpečení v SSAS a Power BI.
 • 19
  hlasů
  BI

  Power BI – Co nového a dobrého přinesly poslední měsíce

  Průřez zajímavými novinkami, které byly do produktu přidány v poslední době.
 • 18
  hlasů
  BI

  Azure Data Lake

  Velká data potřebují velké úložiště a nový jazyk pro dotazování. A to vše nám nabízí Azure Data Lake.
 • 18
  hlasů
  vývojář

  SQL Graph

  Co je to grafová databáze, jaké jsou její výhody a nevýhody. Srovnání implementace prvního pokusu o uložení grafových dat v Microsoft SQL Serveru s ostatním světem. Pokud to okolnosti dovolí, podíváme se i na novinky v této oblasti, které přinese vNext.
 • 16
  hlasů
  BI

  Power BI Report Server DevOps guide

  Chystáte instalaci PBI RS do vaší firmy? Trávíte příliš mnoho času s nasazováním nejen Power BI sestav? Trápí vás hromadné změny? A nešlo by to celé dělat trochu lépe? A co třeba automaticky? Šlo! Doražte a ukážeme si jak na to.
 • 16
  hlasů
  BI

  Power Query

  Zaměření na přípravu zdrojů dat (nikoliv vizualizaci) výhradně pomocí Power Query (M) formula language (nikoliv DAX) - hlavně v Power BI (ne v Excelu). Např. vysvětlit: Jak zvýšit efektivitu zapsaným kódem oproti generovanému kódu pomocí UI. Jak efektivně psát funkce a volat je. Jak využívat vnořené funkce a proměnné.
 • 16
  hlasů
  admin

  Resource Governor lessons learned

  Pokud si nejste jistí, jak efektivně použít Resource Governor, tak vám tato přednáška nejen, že pomůže pochopit koncept interního přerozdělení zdrojů v SQL Serveru, ale ukáže vám, jak Resource Governor nasadit a nakonfigurovat v praxi.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  Výlet do vesmíru s Azure Cosmos DB

  Microsoft se vrhnul do oblasti multi-model databází se svým kosmickým projektem. Co to je, kde to roste a jak se to používá - přehled vlastností a použití a samozřejmě srovnání s exitujícím hegemonem této oblasti - MongoDB.
 • 14
  hlasů
  admin

  SQL Server on Linux

  SQL Server je nově dostupný i pro operační systém Linux. Pojďme se podívat, jak rozdílná je instalace a správa SQL Server na tomto operačním systému.
 • 11
  hlasů
  BI

  Azure SQL Data Warehouse

  Azure DWH nám umožňuje využít vysokého výkonu Azure služeb pro tvorbu datového skladu s neomezeným úložištěm.
 • 11
  hlasů
  BI

  Power BI Desktop performance tunning

  Máte pomalé reporty i na výkonnějším stroji? Někdy neprojdou aktualizace? Chcete vědět co a jak správně nastavit? Jak uvažovat při tvorbě reportů od základu?
 • 5
  hlasů
  admin

  Jak přístoupit RCA (Root cause analysis) SQL Serveru

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2020 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt