Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Microsoft Inovačního centra a nově i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata z oblastí IT PRO i vývoje aplikací. Brno je město univerzit a tak mnoho přednášejících i nadšenců v řadách WUG pochází z univerzitních řad.

VÍCE O POBOČCE

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé »

Jak Active Directory nakládá s Vaším heslem

Brno, 20. 1. 2015

Nejprve bych chtěl poděkovat Michaelovi za velmi kvalitní přednášku, o čemž svědčí také výborné hodnocení v dotaznících po akci. Tato přednáška nese hned několik prvenství - poprvé jsme uspořádali akci v nové budově JIC, kde máme k dispozici větší prostory, než tomu bylo dříve v ulici U Vodárny. Poprvé jsme nahráli naši přednášku novým nahrávacím zařízením, které nahrává přímo obraz jdoucí na projektor, takže kamerou můžeme natáčet přednášejícího a nikoliv plátno, kde se stejně půlka informací ztratila někde cestou ke kameře. Následné zpracování záznamu je sice řádově komplikovanější, ale věříme, že tento nový formát oceníte :-)

Michael zpřístupnil svá dema z přednášky na jeho blogu, kde si je můžete stáhnout. Současně zde naleznete také zajímavé články o AD.

David Gešvindr
organizátor a správce záznamů

 

Unit testování v JavaScriptu

Brno, 2. 12. 2014

Byla to první akce, která proběhla v nových prostorách Masarykovy univerzity. Využili jsme výhody nové audiovisuální techniky a promítané téma bylo dobře vidět ze zadních řad. I přesto, že jsem si myslel, že není příliš o čem diskutovat, v druhé půli se rozběhla bohatá diskuze. Bavili jsme se o efektivitě Test-driven developmentu a přínosu vzhledem k velikosti týmu. Velice se mi líbilo, jak se Petr vyvaroval přílišné teorii a vše ukazoval na konkrétních příkladech. Dokážu si představit, že manager by si z této akce udělal věruhodný obrázek o tom, až jak překvapivě je snadné nasadit JavaScript testování nejen do vývojového prostředí, ale také do Continuous integration pomocí Team City. Pro ty co by se chtěli podívat na nabídky práce v SolarWinds nebo možnosti stáže pro studenty, neváhejte kontaktovat Petra.

Pokud si chcete projít zdrojové kódy ukázek, najdete je zde.

Jirka Pokorný

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2015 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt