Pobočka Brno

V současné době v Brně probíhá zhruba jedna až dvě akce měsíčně v prostorách Microsoft Inovačního centra a nově i na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Vybíráme pro Vás prakticky orientovaná témata z oblastí IT PRO i vývoje aplikací. Brno je město univerzit a tak mnoho přednášejících i nadšenců v řadách WUG pochází z univerzitních řad.

VÍCE O POBOČCE

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé »

HoL C# Randori Coding Dojo

Brno, 21. 1. 2016

Závěr akce? Nepochybně velice zajímavé. Skupina 14 programátorů nedokázala napsat vypsání bloku textu do konzole ani za hodinu. Pro ty, co si nedělali poznámky, tady jsou odkazy na to, co jsme znímili během cvičení:

Zámky, transakce a izolační úrovně v SQL Serveru

Brno, 5. 1. 2016

Až jsem byl překvapený, kdo přišel na tuto akci. Zúčastnili se 4 DB administrátoři a zbytek programátoři. David výborně zkombinoval představení zámků, vysvětlil logické souvislosti a vše dokládal připravenými příklady. Oslnilo mě, co všechno se dá v databázi ukázat na jedné jediné tabulce se čtyřmi řádky. V transakcích jsme se pátrali po tom, kdy se vlastně transakce otevírají a ruší. No a nakonec jsme narazili i na isolační levely, včetně nových. Po přednášce jsme šli na pivko do restaurace U Richarda, kde jsme okupovali celý stůl v 8 lidech a já bohužel neudělal fotky.

Odkazy na zmíněná a diskutovaná témata: Vnořené transakce​ a Select for Update

David má moc vysokou laťku na kvalitu přednášky a proto nechce zveřejnit záznam, ale naznačil, že na tuto problematiku udělá v únoru kvalitní screen-cast s ještě přehlednějšími ukázkami a ten tu na WUGu zveřejní.

Jirka Pokorný
organizátor

Partneři

Nejnovější fotky z akcí

© 2016 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt