Vyberte přednášky na
WUG Days 2016

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že budete hlasovat pro témata přednášek, která chcete, aby byla zařazena do programu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 42
  hlasů
  vývojář

  .NET Memory Internals & WinDbg

  Pokud chcete, aby vaše .NET aplikace byly schopné efektivně pracovat s pamětí a rádi byste se vyhnuli zbytečným problémům, je důležité znát klíčové principy a mechanizmy, jak .NET pracuje s pamětí. Zveme Vás na přednášku, kde se seznámíte s architekturou paměti .NET aplikací – zásobník (stack), halda (heap), garbage collector, finalization. Výklad bude postavený na praktických ukázkách pomocí Windows Debuggeru a okořeněný reálnými diagnostickými scénáři z praxe.
 • 40
  hlasů
  vývojář

  [ASP].NET Performance Tuning

  Ukázka technik pro optimalizaci výkonu ASP.NET i .NET aplikací včetně diskuze největších zabijáků výkonu.
 • 18
  hlasů
  admin

  365 novinek v Office 365

  Služby Office 365 se mění každým dnem. Jak udržet krok se změnami? Co nového může IT nabídnout uživatelům pro zvýšení produktivity? Jak si zjednodušit každodenní úlohy?
 • 8
  hlasů
  vývojář

  Actor systém za pomoci Akka.Net

 • 45
  hlasů
  vývojář

  Agilní vývoj - SCRUM a jak ho (ne)nasazovat

  Jak zvládnout řízení (nejen) vývojového týmu efektivně a nezbláznit se z toho. Ukážeme si jak nasadit a hlavně "nenasadit" metodiku SCRUM. Projdeme základní role, artefakty, procesy způsob jak je následně realizovat a čemu se vyvarovat. To celé pak posazené na Visual Studio Team System (VSTS)
 • 12
  hlasů
  vývojář

  Akka.Net deep dive

 • 5
  hlasů
  vývojář

  Ako na PowerBI Embedded

  PowerBI Embedded je platformová služba v Microsoft Azure na pokročilú vizualizáciu dát. Počas prednášky sa zameriam na celý proces jej použitia - vytvorenie vizualizačných stránok, ich vypublikovanie do Azure, generovanie autentifikačných tokenov a zapúzdrenie do webovej aplikácie (ASP.NET MVC, aj AngularJS). Neobídem ani základné porovnanie PowerBI Embedded s SaaS službou PowerBI, a isto vyjde čas aj na zopár tipov a trikov.
 • 26
  hlasů
  admin

  Architektura software defined data center

  Přehledová přednáška o technologiích Windows Serveru 2016, které nám umožní si poskládat soukromý cloud. Praxe moc nečekejte, spíš přehled o tom co nás čeká za změny vzhledem k vnímání hardware jako fyzického prostředku a zbytečnosti inteligentních firmware. Microsoft se postará, že z hloupého switche se stane megachytrý, z bandy disků inteligentní geodistribuovaný SAN a že samotný server už je v podstatě neexistující druh - servery se totiž budou vyskytovat jen v loupeživých tlupách.
 • 45
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core – Dependency Injection & Unit-testing

  Vývojářskou mantrou poslední doby jsou unit-testy. Přijďte se podívat, jak automatizované testy psát, jak strukturovat kód pro testovatelnost s pomocí dependency injection, jak při testech využívat mocking a jak to všechno podporuje nové ASP.NET Core.
 • 22
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core MVC6 TagHelpers & ViewComponents

  Chybí vám v MVC podpora komponent jak ji známe z WebForms? Stýskáte si nad přehledností kódu s @Html helpery? Přijďte se podívat, jestli novinky přicházející do MVC6 dokáží něco z toho vyřešit.
 • 24
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET MVC Core 1.0 (MVC 6)

  Framework ASP.NET MVC se také dočkal kompletního restartu, aby mohl být součástí nového .NET Core stacku. Přijďte se podívat, jak vypadá nový ASP.NET Core MVC 1.0.
 • 75
  hlasů
  vývojář

  Async a await pěkně od podlahy

  Kolem Tasku, TPL, async a awaita IO operací, ... jsem už jako přednášející povídal hodně věcí, ale stále vidím, že se opakují stejné chyby - Chyby, které pramení z míchání pojmů a nedodržovaní základních principů. Potom veškeré použití vede ke zneužití a lepení oprav na opravy, místo "vyztužení" základu. Takže to vezmeme pěkně od základu, žádné fajnové věcičky. Něco na čem se dá stavět a dává solidní vědomosti.
 • 31
  hlasů
  vývojář

  AutoMapper a jak se z něj nezbláznit

 • 13
  hlasů
  admin

  Azure Active Directory a Microsoft Graph v praxi

  V přednášce se podíváme na Azure Active Directory (AAD), coby adresářovou službu v cloudu a její funkce - Business to Consumer (B2C) nebo třeba Domain Services. Ukážeme si také příklady využití Microsoft Graphu - jednotného přístupového bodu pro všechna Microsoftí API v aplikacích nebo třeba jak velmi jednoduše přidat autentizaci pomocí AAD do existující webové aplikace.
 • 22
  hlasů
  vývojář

  Azure ML, aneb křištálová koule moderní doby

  Součástí přednášky bude i přehled o tom kde, jak a komu zanecháváme svou digitální stopu a jak o nás naše data mluví i když si to mnohdy neuvědomujeme. Nicméně jádro přednášky bude o Machine Learningu a možnostech jeho využití pro business scénáře jako je retail prodej, výrova, logistika, sklad, zdravotnictví, IoT apod.
 • 7
  hlasů
  vývojář

  Azure Search

 • 7
  hlasů
  vývojář

  Azure WebJobs SDK

  Jak snadno tvořit Azure WebJoby, které budou triggerovány z fronty, změnou v DB, atp. včetně dashboardu jenž umožňuje jejich ruční spuštění a s logováním jednotlivých běhů.
 • 29
  hlasů
  vývojář

  Bezpečnost webových aplikací v ASP.NET - jak se vyhnout nejčastějším chybám

  Ukážeme si, jak se vyhnout nejčastějším bezpečnostním chybám při vývoji ASP.NET aplikací.
 • 13
  hlasů
  vývojář

  Boty do každé rodiny

  Velcí hráči IT světa se zamilovali do botů - konverzačních agentů, kteří vám splní každé přání a snesnou modré z nebe. Jak se k problematice staví Microsoft a jaká je tvrdá technologická realita? Jaké platformy a služby můžete použít a čemu se naopak vyhnout? To si ukážeme v této přednášce.
 • 12
  hlasů
  admin

  Co je to Azure Active Directory a proč by vás mělo zajímat?

  Na přednášce si představíme Azure Active Directory, ukážeme si jeho služby a povíme si o tom, jak jej můžete využít ve spojení s vlastním AD a jaké z toho budou plynout výhody i nevýhody.
 • 47
  hlasů
  vývojář

  Co nevíte o Javascriptu

 • 26
  hlasů
  vývojář

  Debuggujte ve VS jako profík

 • 18
  hlasů
  vývojář

  DevOps for Engineers

  Co se stane když přesunete část ‘Operations’ do vývojových teamů? Probereme si techniky automatizace v continuous deployment (build script použití Psake, integrace E2E automatizace, deployment)
 • 14
  hlasů
  admin

  Dostaň zo svojho Windows 10 maximu

  Novinky vo Windows 10 pre adminov. Jednoduchými zmenami nastavení a využitím nových funkcií si uľahči prácu.
 • 23
  hlasů
  vývojář

  DotVVM na .NET Core

 • 16
  hlasů
  vývojář

  DotVVM na reálnom systéme

  O tom, ako sme použili nový webový framework na reálnom projekte. Na čom sme sa spálili? Prečo sme to robili? A v čom nám DotVVM pomohlo a zachránilo pár šedivých vlasov? Vyskúšali sme to za Vás, tak sa príďte pozrieť na to, nakoľko je tento framework production-ready a na čo to vlastne celé je.
 • 39
  hlasů
  vývojář

  Drobnosti, kterými se liší .NET Core od "velkého" .NETu a mohou vás nemile zaskočit

  Na přednášce si představíme řadu drobných odlišností, na které je třeba si dát pozor u nově uvedeného .NET Core a které vás při přechodu z velkého .NETu mohou nemile zaskočit.
 • 45
  hlasů
  vývojář

  Entity Framework Core - vo co de?

 • 11
  hlasů
  admin

  Exchange Server 2016 - antispam, antivir

  Antispamová a antivirová ochrana MS Exchange 2016 - instalace, konfigurace, ukázka
 • 10
  hlasů
  admin

  Exchange Server 2016 - Vysoká dostupnost

  Instalace, konfigurace, ukázka
 • 23
  hlasů
  admin

  Exchange Server 2016: tipy a triky

 • 26
  hlasů
  vývojář

  FOR JSON jako nejefektivnější způsob načítání dat z relační databáze

  Na této přednášce se společně podíváme na to, jak se změnily možnosti implementace DAL vrstvy s příchodem FOR JSON v SQL Serveru 2016. Porovnáme si společně různé přístupy pro načítání komplexních objektů z databáze a uvidíte, že to půjde jednoduše i bez OR mapperu.
 • 39
  hlasů
  admin

  Hacking SQL Server

  Pojďme se společně podívat na SQL Server z trochu jiného pohledu. Pojďme si ukázat, jak získat přístup do SQL Serveru bez znalosti hesla sysadmin uživatele. Jak získat sysadmin uživatele několika způsoby a jak využít mnohé informace, které jsou na SQL Serveru k dispozici z pohledu bezpečnostního analytika.
 • 10
  hlasů
  admin

  Identita v Azure pro každého

  AAD, AAD B2C
 • 72
  hlasů
  vývojář

  IF-less programming

  When improving their skills, developers usually encounter topics like Design patterns or Inversion of Control sooner or later. But they often forget to sharpen their basic skills. We will spend the whole event focusing on the If statement. We will explain how bad it is, how it affects the number of bugs and code complexity. Using practical examples, we will show you how you can significantly reduce the number of If statements in your application. You will experience how to get rid of: Multiple IF-Else statements in a row Multiple Switch statements of one Enum Type Multiple IF statements in workflow logic IF statements when creating or selecting service types To successfully go through all the examples, you only need basic C# and Visual Studio knowledge.
 • 38
  hlasů
  admin

  Imaging v domácích podmínkách

  Rozmanitost života je důležitá, ovšem pestrost v IT prostředí je na ... no prostě na nic. Lenost je matka pokroku a jednou jsem byl líný instalovat kolegům počítače, až se to dostalo do stavu, kdy se počítač strčí do sítě, zadá se mu jméno a zbytek dělají dva japončíci - pan Seto a pan Sámo. Není špatné mít stanici jako stanici a když umře, tak umře. Za dvě hodiny je možné pokračovat v rozdělané práci - ani cloud k tomu nepotřebujete.
 • 37
  hlasů
  vývojář

  Jak na testovatelné webové aplikace

  Praktická ukázka toho, jak vytvářet testovatelné webové aplikace postavené na ASP.NET WebApi2 a AngularJS a jak je pokrýt automatizovanými testy od jenoduchých unit testů po plné end-to-end testy. Spousta lidí nepíše automatizované testy, protože si myslí, že je to složité, obzvlášte pro webovou aplikaci s logikou na klientovi. Tato přednáška by měla ukázat, že tomu tak není.
 • 8
  hlasů
  vývojář

  Jak připravit desktopovou aplikaci k distribuci přes Windows Store

  Na přednášce si ukážeme, jak zabalit běžnou desktopovou aplikaci do APPX balíčku a jak ji následně distribuovat přes Windows Store ve Windows 10 Anniversary Update.
 • 38
  hlasů
  admin

  Jak rozhodně nezálohovat SQL Server

  Na přednášce si ukážeme největší chyby a mýty spojené se zálohováním SQL Serveru a naopak si ukážeme, jak správně zálohovat naše databáze, abychom o naše cenná data nepřišli.
 • 10
  hlasů
  vývojář

  Jak rychle, jednoduše a zdarma implementovat doporučené {produkty|články|záznamy} s použitím Azure Cognitive Services

  Na přednášce si ukážeme, jak velmi jednoduše můžete implementovat funkcionalitu doporučených produktů, článků či videí na svůj web jenž využívá strojové učení, aniž byste byli odborníci na analýzu dat.
 • 15
  hlasů
  admin

  Konfigurujeme PowerShell Desired State Configuration server

  Technologie PowerShell DSC umožňuje hromadnou konfiguraci serverů s OS Windows nebo Linux v datovém centru. Na přednášce si ukážeme její řízení a monitorování z centrálního serveru, jak v on-premise scénáři, tak v cloudovém nasazení pomocí služby Azure Automation.
 • 26
  hlasů
  vývojář

  Logování a monitoring produkčních aplikací

  Řešení pro audit, logování, sledování metrik a obecný monitoring je celá řada. Na přednášce ukážu některé z nich a představím populární a osvědčené řešení ze světa open source založené na technologiích Logstash, Elasticsearch a Kibana.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  MagicMirror - Hobby projekt digitalni domacnosti

  Pouziti IoT, Graph, AAD, Congnitive resvoces v praxi. Aneb jak znicit par televizi, spousty skla a prilepit se ke stolu proto, aby se mohl nechat clovek 24/7 nechat natáčet v koupelne.
 • 7
  hlasů
  BI

  MDX – rychlokurz

  MDX = MultiDimensional eXpressions, jazyk určený pro dotazování do OLAP kostek. Pro většinu SQL vývojářů cosi podivného. Stejná klíčová slova, úplně jiné chování a syntaxe. Po rychlokurzu byste měli být schopni pasivně rozluštit o co v MDX dotazu, napsaném jiným vývojářem jde, ale hlavně naučit se v MDX jazyce myslet.
 • 18
  hlasů
  admin

  Microsoft Advanced Threat Analytics: Impérium vrací úder

  Minulý rok představil Microsoft produkt Advanced Threat Analytics, který dokáže díky umělé inteligenci včas odhalovat sofistikované hackerské útoky na podnikové sítě. Na přednášce se dovíte reálné zkušenosti z jeho nasazování a naživo uvidíte, jak se vypořádá s pokusy o útok na Active Directory.
 • 9
  hlasů
  BI

  Microsoft BI - průřez platformou

  Slyšeli jste slovní spojení Business Intelligence, ale nedokážete si pod ním nic představit? Přednáška Vás provede džunglí základních pojmů i produktů společnosti Microsoft. Zaměříme se na produkty z rodiny SQL Serveru, ale dotkneme se i Power BI, cloudových služeb pro BI v Azure. Pokud se v platformě pro BI společnosti Microsoft již orientujete, budou zmíněny zásadní novinky, které přinesl poslední rok. A to ať v SQL Serveru 2016, nebo v jiných produktech. Na místě můžeme prodiskutovat, čemu se má smysl věnovat v určitých scénářích a kterou cestou se raději nevydat.
 • 20
  hlasů
  vývojář

  Microsoft Bot Framework

  Microsoft nabízí uhašení žízně po konverzačních botech pomocí svého Bot Frameworku. V této přednášce si prakticky ukážeme, jak vytvořit fuknčního bota, naučit ho rozumět lidem a poznávat tváře a také jak ho napojit na Facebook Messenger, Skype, Slack a Telegram.
 • 4
  hlasy
  vývojář

  Microsoft Dynamics 365 for Financials

  Microsoft Dynamics 365 for Financials - nový pojem v portfoliu Microsoftu. On-Line ERP pro malé a střední firmy. Co umí a jak se liší např. od Microsoft Dynamics NAV.
 • 3
  hlasy
  admin

  Mobilná kancelária 21. storočia do vrecka

  Využi na 120% potenciál svojho mobilu a Windows 10 Mobile. Pracuj a používaj svoje dáta všade. Praktické využitie funkcie Continuum a Display Docku v praxi.
 • 14
  hlasů
  admin

  Monitoring v podání Microsoft OMS

  Microsoft Operations Management Suite je nová sada online nástrojů pro sběr a vyhodnocenování všemožných i nemožných informací o vašem prostředí, serverech, stanicích i službách. Nedochází Vaší AD dech, funguje SQL Cluster v pořádku, bude upgrade na Windows 10 bezbolestný, co se mi děje na síti? Na tyto a další otázky může OMS odpovědět.
 • 50
  hlasů
  vývojář

  Návrhový vzor MVVM

  Nepovedenou aplikaci zrefaktorujeme na aplikaci využívají návrhový vzor MVVM, ukážeme si jak sdílet většinu kódu mezi různými tipy projektů (destkop, mobil, web) a jak pracovat s platformě specifickým kódem.
 • 32
  hlasů
  vývojář

  Nebojte se novinek v ASP.NET MVC 6

 • 31
  hlasů
  vývojář

  Novinky v Microsoft SQL Serveru 2016 pro administrátory i vývojáře

  Nadcházející verze nového Microsoft SQL Serveru se dá právem považovat za jednu z nejvýznamnějších co do počtu i rozsahu uvedených novinek. Na této přednášce se seznámíte s novinkami, které tato verze SQL Serveru přináší jak pro vývojáře, tak pro administrátory. Těšit se můžete na živé ukázky, kterými bude bohatě protkána celá přednáška, kde uvidíte praktické využití představovaných novinek.
 • 65
  hlasů
  vývojář

  Od psaní kódu k programování

  Doporuceni a overene postupy, abeb neprošlapávejte slepe ulicky sami a podivejte se, jak to za vas proslapali jini (a jak se museli vracet).
 • 3
  hlasy
  vývojář

  Open Source na platformě Microsoft Azure

  Přednáška je zaměřená na nasazení opensource technologií do platformních služeb které nabízí Microsoft Azure. Podíváme se na možnosti, jaké nám nabízí pro nasazení a vývoj aplikací v PHP nebo třeba Node.js, a na možnosti migrace stávajících řešení do Azure.
 • 53
  hlasů
  vývojář

  Optimalizace SQL dotazů

  Jak zjistit důvod pomalosti aplikace a následně jak optimalizovat problematické SQL dotazy. Zmíněny budou i nejčastější zabijáci výkonu vaší databáze.
 • 71
  hlasů
  vývojář

  Paralelní vs. Async programování (.NET C#)

  Návod ja začít s paralelním/asynchronním programování a vyhnout se jeho nástrahám. Teoreie kdy, kde a jak nasadit spolu s praktickými ukázkami.
 • 11
  hlasů
  BI

  Power BI – produkt hodný zlý a ošklivý

  Vloni jsem na MS Festu představil produkt Power BI. Software pro Business Intelligence jako službu z dílny společnosti Microsoft. Přednáška bude pokrývat rychlý úvod, kam se produkt za poslední rok posunul. Zaměřím se hlavně na použití v korporátním prostředí. Jaké „hodné“ nové funkce přibyly, jaká „ošklivá“ očekávání zůstala nenaplněna a jaká „zlá“ překvapení byla přinesena. Přednáška bude mimo jiné pokrývat: Tvorbu reportů, možnosti pro načítání dat, zabezpečení reportů/dat, sdílení obsahu.
 • 17
  hlasů
  admin

  Praktické zkušenosti a nasazení Office 365

  V přednášce si ukážeme jak správně do firmy či organizace nasadit Office 365, jak systém propojit s lokální doménou Active Directory a co dalšího nám Office 365 umožňuje.
 • 31
  hlasů
  admin

  Přehled novinek v Hyper-V 2016

  Přijďte si poslechnout jaké novinky v Hyper-V na Vás čekají v novém Windows Serveru 2016! Jsem si jistý, že si na přednášce najdete pár svých oblíbených novinek které využijete ve vašem prostředí.
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Rozpoznajte a diagnostikujte problémy vo vašej webovej aplikácií a službách

  V rámci prednášky si ukážeme, ako sa pozrieť pod kapotu vašej webovej aplikácie s využitím nástroja Visual Studio Application Insights. Predvedieme si diagnostiku výnimiek a výkonnostných problémov, proaktívne detekovanie chyby s využitím automatizovaných upozornení, ako integrovať tento nátroj s DevOps procesmi s využitím Visual Studio Team Services a mnoho ďalšieho.
 • 10
  hlasů
  vývojář

  Rýchly, výkonný a škálovateľný backend pre vašu mobilnú aplikáciu

  Na prednáške sa pozrieme na to, ako je možné rýchlo a jednoducho vytvoriť aplikačný backend, čo Vám umožní venovať viac času vývoju samotnej klientskej časti aplikácie. Predstavíme technológiu Azure Mobile Apps, ktorá ponúka rýchly a škálovateľný spôsob na implementáciu webových služieb, autentifikácie, push notifikácií, prepojenia na sociálne siete a čo je dôležité, jednotne pre všetky popredné platformy mobilných zariadení a vývojárske nástroje (Android, IOS, Windows, Windows Phone, Xamarin ...).
 • 13
  hlasů
  admin

  SharePoint Online - Předhed novinek a změn

  SharePoint Online se neustále mění a inovuje. Jen za poslední rok jsou novinek a změn desítky. Pojďme se podívat na to hlavní, na největší změny, ať již v UI, tak ve funkcionalitě, jasně a přehledně, upřímně a bez vytáček, v podání SharePoint MVP Kamila Juříka.
 • 17
  hlasů
  admin

  Shrnutí novinek MS produktů pro Administrátory

  Shrnutí těch nejzajímavějších novinek ve Windows serveru (AD, GP, IAS, DNS...), Windows 10, Exchange serveru pro administrátory a korelace mezi jednotlivými produkty.
 • 19
  hlasů
  admin

  Software Defined Networking ve Windows Server 2016 z pohledu virtualizace

  Pokud se něco ve Windows Serveru 2016 pro roli Hyper-V opravdu zásadně změnilo, tak je to právě síťování - WS 2016 přináší zjednodušenou správu sítí pro Hyper-V, vylepšení pro konvergované sítě, rozšíření podpory virtualizace sítí, novou roli Network Controller a s tím spojenou kompletní správu a monitoring virtuálních a fyzických sítí napříč všemi vrstvami a službami. Připravte se na pořádnou jízdu - sítě pro Hyper-V už nikdy nebudou jako dřív!
 • 13
  hlasů
  admin

  Software defined storage

  Software Defined Data Center je hudbou nikoliv budoucnosti, ale současnosti. Nepostradatelným členem bandu je také programově definované úložiště, chcete-li tak po staru softwarový RAID. Microsoft Storage Spaces je něco na způsob relativně solidního řešení. Na přednášce se s vámi podělím o praktické zkušenosti z provozu ve verzi 2012 R2 a také o to proč tak nutně potřebujeme Windows Server 2016
 • 20
  hlasů
  admin

  Software Defined Storage ve Windows Server 2016 z pohledu virtualizace

  Windows Server 2016 přináší velmi zásadní změny v oblasti storage pro virtualizaci - přijďte a dozvíte se třeba, jak zásadním způsobem zvýšilo nové Hyper-V rychlost práce s disky, jak se vylepšil Shared VHDX, ale také naprosto zásadní novinky pro clustering - namátkou třeba cluster storage resiliency, Storage Replica, Direct Storage Spaces a mnohé další...
 • 11
  hlasů
  vývojář

  SQL Server Index Internals

  Na přednášce si představíme, k čemu jsou dobré indexy v Microsoft SQL Serveru a prakticky si ukážeme, jak jednotlivé druhy indexů vlastně fungují a jaký mají dopad na exekuci vašich dotazů.
 • 12
  hlasů
  admin

  System Center Virtual Machine Manager 2016

  Jásáte nad novinkami v Hyper-V 2016? Možná už Vás napadla otázka, jak to všechno spravovat a automatizovat. Odpověď je jasná - pro pokročilé funkce bude třeba nasadit SCVMM 2016. Nahlédněte do toho, jak lze v SCVMM 2016 příjemně využívat nových funkcí WS 2016, ale také co přináší SCVMM 2016 navíc.
 • 49
  hlasů
  admin

  Systémové databáze v MS SQL Serveru

  Snad každé malé dítě ví, že SQL Server ke své činnosti používá několik systémových databází. Ne každý má ale jasno v tom, k čemu vlastně která slouží, co obsahují a jak by se měly spravovat. Na této přednášce se dozvíte vše, co by dobrý databázový správce měl o problematice systémových databází vědět – počínaje jejich použitím v rámci databázového stroje, přes konfiguraci a zabezpečení až po jejich zálohování a obnovu.
 • 30
  hlasů
  vývojář

  Včem se liší programování ERP od "běžného" vývoje?

  V dnešní době má každý programátor představu o tom, co to znamená dělat vývoj aplikací pro web a mobilní zařízení. Ale programovat ERP? V čem je rozdíl? Co programátor ERP musí/nemusí řešit? Ukážeme si na příkladu ERP Microsoft Dynamics NAV.
 • 51
  hlasů
  vývojář

  Visual studio debugging tipy a triky

  Management breakpointu, custom debug view, Instalace použití remote debugeru, diagnostika loadovaných assemblies, současný debugging vícero procesu, debugging startování windows service.
 • 19
  hlasů
  vývojář

  Visual Studio Tips & Tricks

  Základné klávesové skratky už poznáte, poďme sa teda pozrieť na tie trochu zaujímavejšie. Používate code snippets, alebo vás ešte baví písať všetko ručne? Aké doplnky sú dobré zadarmo? A aké sú fakt na nezaplatenie?
 • 17
  hlasů
  admin

  Vysoká dostupnost v prostředí MS Windows

  obecná přednáška, jak postavit řešení na MS Windows Serverech, návrh HW konfigurace, konfigurace SW
 • 38
  hlasů
  admin

  Vytvoření vlastního testovacího prostředí Hyper-V clusteru za pár chvil

  Hyper-V ve Windows Server 2016 přináší obrovské množství novinek, které si chcete vyzkoušet - máte ale spoustu času a dostatečné množství železa na vytvoření testovacího prostředí? Pokud ne, tak si přijďte poslechnout jak jednoduše vytvořit komplexní prostředí pro testování Hyper-V prostředí včetně AD, rozsáhlého množství Hyper-V serverů v clusteru a to vše na jednom fyzickém stroji. Z přednášky si odnesete nejen informace, ale hlavně i skript který Vám to vše umožní.
 • 4
  hlasy
  vývojář

  Vývojárske novinky pre bezpečnosť dát v Microsoft SQL Server 2016 a Azure SQL Database

  Najnovší MS SQL Server 2016 priniesol aplikačným a databázovým vývojárom technológie Always Encrypted, Row Level Security, Dynamic Data Masking. Detailnejšie sa zameriam na ich praktické použitie, v klasickom SQL servri aj v Azure SQL Database. Nezabudnem ani na porovnanie existujúcich možností zabezpečenia relačných dát v cloude a "on-premise" s dôrazom na odlišnosti.
 • 12
  hlasů
  admin

  Windows as a Service

  Na přednášce se seznámíme s tím, co to znamená "Windows jako služba" a jaký dopad má tato změna ve způsobu vydávání nových verzí Windows na firemní uživatele, a jak se na ni jako správcové můžeme připravit.
 • 10
  hlasů
  admin

  Windows Server 2016 - Nano server

  Efektívne využi nové možnosti Nano servera. Ukážeme si ako sa pracuje s Nano serverom lokálne a v cloude - Azure.
 • 30
  hlasů
  admin

  Windows Server 2016 Containers

  V rámci přednášky si ukážeme, jak pracovat s novou Windows Server 2016 kontejnery. Vysvětlíme si rozdíly mezi Hyper-V kontejnery a Windows kontejnery a ukážeme si příklady použití a správy.
 • 45
  hlasů
  vývojář

  Working effectively with legacy code (.NET)

  Většina by chtěla dělat aplikace "po novu", ale místo toho má mraky existujícího kódu "po staru" a jsou nuceni se podřizovat zajetým kolejím, které je těžko změnit. Na přednášce se zaměříme na to, jak do stávající aplikace zavést nové postupy, jak se vypořádat s existujícím kódem, jak řešit průběžný refaktoring a jak se vypořádat s technologickým dluhem.
 • 30
  hlasů
  vývojář

  Xamarin Forms - je to vôbec použiteľné?

  Xamarin je konečne zadarmo. Ale ako moc sa .Net vývojári budú musieť učiť zvyklosti iOS a Androidu? Je treba vedieť čo je to Java, Objective C, Swift, Storyboard, Segue kopa ďalších exoticky znejúcich názvov? Alebo si konečne vystačíte so XAML aj na iPhone? Príďte sa pozrieť na to, ako sa Xamarin Forms dajú použiť v praxi a kde s nimi (ne)narazíte.
 • 14
  hlasů
  BI

  Z Visia přes SQL do SSRS a dlaší hrátky s mapami

  SQL má svoje prostorové datové typy již nějakou dobu, ale co vše se s tím dá provádět, to je otázka druhá. Na přednášce si ukážeme několik praktických ukázek, jak s mapami pracovat nejen v SSRS, ale i v dalších BI nástrojích a k čemu že se to dá vůbec použít, aby to dávalo smysl.

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2024 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt