Vyberte přednášky na
WUG Days 2018

Využijte příležitosti ovlivnit program konference tím, že budete hlasovat pro témata přednášek, která chcete, aby byla zařazena do programu.

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Výběr přednášek do programu konference

Hlasujte pro témata přednášek, která vás zaujala a chcete, aby byla zařazena do programu konference. Pokud vám nějaké zajímavé téma chybí, doplňte jej a když o něj bude zájem, zkusíme na něj sehnat přednášejícho a zařadit jej do programu.
Máte neomezený počet hlasů – Označte proto prosím všechny přednášky, které navštívíte, pokud je zařadíme do programu.
Filtr podle audience:
 • 28
  hlasů
  vývojář

  (Ro)Boti – Microsoft Bot Framework

  Jak vyrábět automaty pro komunikaci s uživateli pomocí MS platformy. Ukázka tvorby.
 • 45
  hlasů
  vývojář

  .NET Memory Internals – Stack, Heap & Garbage Collector

  Jak funguje paměť v .NET Frameworku. Ukázky s pomocí WinDbg. Nově lze zařadit novinky ála in-parametry, Span, Memory, atp.
 • 44
  hlasů
  vývojář

  Advanced Debugging .NET

  Pokročilé scénáře diagnostiky s pomocí Windows Debuggeru, jeho rozšíření SOS a dalších. Ukázky na reálných scénářích z praxe.
 • 11
  hlasů
  data

  Analýza nákupního košíku s SQL Serverem a Power BI

  Jaké produkty zákazníci kupují v rámci jednoho nákupu? Dnešním trendem pro řešení této úlohy je využití Machine Learningu a umělé inteligence. Porozumí ale stroj datům lépe, než člověk, který pracuje v dané oblasti 20 let? Je Machine Learning aplikovatelný ve všech situacích? Na přednášce uvidíte alternativní přístup k řešení problému s SQL Serverem, Analysis Services a Power BI. Uvidíte, jak připravit databázovou vrstvu, datový model a výstup v Power BI.
 • 54
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core - Dependency Injection

  Jak je to s nativní podporou IoC/DI v ASP.NET Core - od základů IoC/DI vůbec, přes testovatelnost až po možnost zapojení vlastního containeru do ASP.NET Core.
 • 49
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core a Angular2 – moderní multiplatformní webový vývoj

  Ukázka, jak efektivně vyvíjet aplikace s pomocí Angular2 s využitím ASP.NET Core, jako serverového backendu.
 • 71
  hlasů
  vývojář

  ASP.NET Core RESTful Web API

  ASP.NET Core je silným frameworkem, pomocí něhož dokážete vedle webových aplikací stavět i RESTful aplikační rozhraní a servírovat klientům data dle své potřeby. Přijďte se podívat, co všechno ASP.NET Core poskytuje pro tvorbu Web APIs nebo jak snadno migrovat vaše současná Web APIs napsaná v MVC 5.
 • 1
  hlas
  vývojář

  Automatic Testing Challenges and Tops — learnings from implementing a VS 2017 integrated ZX Spectrum IDE

  Automatic Testing Challenges and Tops — learnings from implementing a VS 2017 integrated ZX Spectrum IDE
 • 26
  hlasů
  admin

  Azure - hybridní cloud

  Jak vybudovat řešení postavené na hybridním cloudu, jak spolehlivě propojit on-premise lokální síť a infrastrukturu s cloudovými službami v Microsoft Azure.
 • 8
  hlasů
  data

  Azure Data Lake and U-SQL

  Big data jsou moderní trend, a Azure nabízí zajímavé služby pro jejich zpracování a uložení. Při práci s Data Lakes je pak nutné využít i nový jakyk U-SQL, který nám dovolí tato data zpracovat.
 • 5
  hlasů
  vývojář

  Azure Database Redefined

  Azure SQL Database služba je tu s námi už nějakou chvíli, ale nově Microsoft nabízí další engine, které jsou v této PaaS službě dostupné a můžeme tak začít využívat i MySQL a PostgreSQL.
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Azure Functions prakticky

  V této přednášce si prakticky ukážeme, k čemu jsou a k čemu naopak nejsou dobré Azure Functions, rychle rostoucí člen serverless rodinky Microsoft Azure. Uvidíte, jak se dají ohýbat bindings, jestli funkce zvládnou 1000 HTTPS požadavků za vteřinu a jak to udělat, aby zvládly 100 000. Ukážeme si, k čemu jsme je v uplynulém roce používali v reálných projektech a co jsme se na tom naučili.
 • 26
  hlasů
  vývojář

  Azure Platform as a Service (PaaS) – praktické zkušenosti, tipy a triky

  Cloud tu je a musíme tam jednou všichni. Přijďte se podívat na zkušenosti, tipy & triky z provozu a migrace desítek aplikací z privátních i veřejných serverů do Azure (Platform as a Service, bez jediného virtuálu). Kolik to stojí a jak ušetřit? S čím se budete potýkat? Jaké služby využít a jaké ne? Stojí to za to?
 • 9
  hlasů
  vývojář

  Azure Serverless architektura

  Představení toho, co Azure nabízí pro tvorbu cloudových řešení bez serverů.
 • 4
  hlasy
  vývojář

  Azure Service Bus & Relay

  Azure Relay - Publikování interní webové služby zpoza firewallu bez nutnosti otevření inbound komunikace. Azure Service Bus - cloud messaging system - queues a topics.
 • 11
  hlasů
  vývojář

  Azure Service Fabric

  Na přednášce se seznámíte s platformou Azure Service Fabric, což je open-source distribuovaná platforma pro tvorbu a provoz webových aplikací, kontejnerů a microservices, jenž je dostupná jak v Microsoft Azure, tak i pro vaše Windows i Linux servery a není problém si tak vybudovat zcela lokální cluster.
 • 5
  hlasů
  admin

  Azure Site recovery

  Azure Site Recovery allows you to extend your Datacenter to the Cloud. You can start your servers in Microsoft Azure in case something go wrong with your On Prem servers. Replication help you that you don’t lose so much data. During this full of demos session I will show how Azure Site Recovery works. Fans of new features in Microsoft Azure will be able to see how we simulate On Prem Server room in Microsoft Azure using Nested Virtualization.
 • 56
  hlasů
  admin

  Bezpečný počítač a kde ho najít

  Antivir opravdu nestačí, tak co tedy? Podíváme se na zabezpečení počítače s Windows 10 pomocí vestavěných funkcí. Živě si ukážeme jejich konfiguraci, možnosti reportingu a další vychytávky. Technologie, které se v bloku budou probírat: Windows Defender Antivirus, Windows Defender Exploit Guard, Windows Application Guard, Windows Defender Application Control
 • 18
  hlasů
  vývojář

  Building .NET microservices with WebSharper

  WebSharper makes it super-easy to create microservices and data aware cloud services to go along with your functional web or mobile application. Whether you are responding to workflow events or servicing REST APIs, WebSharper has you covered. In this talk, we will look at a number of microservice scenarios and give you the key insights and samples to build similar services/APIs easily and effectively.
 • 44
  hlasů
  admin

  Clickjacking, aneb tak trochu jiné klikáníčko

  Pokud zatím nemáte při surfování na webu strach klikat na různé prvky webové stránky, buďte šťastni. Chcete-li se při surfování bát, je tato přednáška určena právě vám.
 • 28
  hlasů
  vývojář

  Cloud Design Patterns

  Přehled nejužitečnějších návrhových vzorů pro vývoj cloudových aplikací. Vzory pro řešení dostupnosti, škálovatelnosti, ukládání dat, komunikace, strukturování systémů a další.
 • 53
  hlasů
  vývojář

  Co bude výsledkem mého SELECTu?

  Stále bojujete s příkazem SELECT a nejste si jistí, co bude přesně výsledkem vašeho dotazu? Na této přednášce se podíváme na úplné základy dotazování databáze a důkladně si vysvětlíme v jakém pořadí probíhají jednotlivé kroky transformace dat v příkazu SELECT tak, abyste až budete příště psát dotaz s jistotou věděli, co bude jeho výsledkem.
 • 61
  hlasů
  admin

  Co dokáže útočník zjistit o našem webovém serveru

  Přednáška o místech, kde o sobě webový server prozrazuje mnohem více než by měl, o sběru informací a o fingerprintingu
 • 14
  hlasů
  vývojář

  Co nového ve Xamarinu?

  Xamarin je tady již řadu let a pořád se vylepšuje. Podíváme se na to, co se v něm stalo v posledních verzích a kam dál směřuje vývoj. Pokud Xamarin nesledujete pravidelně, přijďte si osvěžit to, co se aktuálně děje kolem mobilního vývoje v podání Microsoftu. A když Xamarin sledujete, podívejte se na to, co nás čeká v blízké i vzdálenější budoucnosti.
 • 42
  hlasů
  admin

  Co se změnilo ve Windows 10 z pohledu IT administrátora

  Windows 10 vychází oproti předchozím verzím Windows s neuvěřitelnou kadencí – dvakrát do roka! Stíháte sledovat co se z pohledu IT administrátora s každou novou verzí mění? Jak se Windows 10 vyvíjí? Pokud se chcete ujistit, že Vám nic zásadního neuteklo, přijďte si poslechnout přehled všech důležitých novinek ve Windows 10 za poslední rok doplněných o praktické ukázky!
 • 15
  hlasů
  vývojář

  Concurrency in .NET C#

  Overview, with examples, of the most common ways of concurrent programming in .NET C#. The author’s desire is to get the audience familiar with technological concepts they have available, when there is a need to do multiple things at a time.
 • 42
  hlasů
  vývojář

  Continuous Integration + .NET aplikace

  Nástroje, metodika - TeamCity, Jenkins,...
 • 37
  hlasů
  vývojář

  Cross-Site Request Forgery (CSRF), aneb jak zničit firmu návštěvou webové stránky

  CSRF útoky jsou velice nepříjemné a dokáží ovládnout nejeden uživatelský účet. Skutečnost, že při vhodném použití dokáží napadat dokonce i cíle v intranetu, je poměrně známá. Věděli jste ale, že CSRF dokáže napadnout Váš intranet, i když útočník nemá povědomí o jeho struktuře?
 • 38
  hlasů
  vývojář

  Cross-Site Stripting (XSS)

  XSS je asi nejznámější a nejčastější zranitelnost webových aplikací. Víte ale, proč je tak rozšířená, jak ji mohou útočníci v reálu zneužít, a jak se jí bránit?
 • 28
  hlasů
  vývojář

  Defenzivní programování

  Jak psát kód, aby i v případě selhání ať už vývojáře či stroje byly vzniklé škody pokud možno minimální.
 • 33
  hlasů
  admin

  Detekce pokročilých a cílených útoků na počítač

  Máte napadené počítače? Ne? A jak to víte? V této přednášce si živě ukážeme, jak se dají odhalovat pokročilé a sofistikované útoky na vaše počítače, servery nebo mobilní zařízení. Dozvíte se rovněž, jak na tyto útoky lze reagovat a jakou roli hraje umělá inteligence v možnostech automatizace šetření a zastavení útoků. Technologie, které se budou v bloku probírat: Windows 10, Windows Defender Advanced Threat Protection
 • 68
  hlasů
  vývojář

  Docker

  Použití pro vývojáře a případně pro distribuci aplikace. Možnosti dockeru na windows
 • 13
  hlasů
  vývojář

  Docker a Kubernetes na Raspberry PI nebo v Azure

  I pokud máte menší řešení složené z pár kontejnerů, je vhodné pro jejich hostování využít nějaký orchestrátor. Rozhodně nejpopulárnějším z nich jsou Kubernetes, které si na této přednášce podrobně představíme. Ukážeme si, jak snadno Kubernetes rozběhnout v Azure, anebo třeba na vlastním clusteru složeném z 6 Raspberry PI.
 • 53
  hlasů
  vývojář

  Docker, Kubernetes a Visual Studio 2017

  Na této přednášce si ukážeme, jak kontejnery fungují, ukážeme si, jak .NET Core 2.0 aplikaci rozběhnout v kontejneru, a jaké to má výhody. Také si ukážeme, jak pomocí Visual Studio Team Services automatizovat nasazování kontejnerů do Azure Container Service a jak řídit celé prostředí s pomocí Kubernetes.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  DotVVM v reálných aplikacích

  Open source framework DotVVM, který si klade za cíl usnadnit vývoj line of business webových aplikací, je v produkční verzi již zhruba rok a půl. Od té doby se začal používat v několika stovkách českých i zahraničních firem a přibylo v něm mnoho nových funkcí a rozšíření, a též podpora pro ASP.NET Core. Na této přednášce si ukážeme, jak v DotVVM používat při psaní složitějších webových aplikacích.
 • 23
  hlasů
  vývojář

  EF Core 2.1 co nás čeká

  Přehled novinek, které přinese EF Core 2.1
 • 24
  hlasů
  admin

  GPO vs. PowerShell Desired Configuration Management (DSC)

  GPO jsou zavedeným a oblíbeným nástrojem na centrální konfiguraci v AD doméně. A byť jsou skvělé, tak se určitě setkáváte s tím, že jsou věci, které pomocí nich buď vůbec nenastavíte nebo byste je museli skriptovat. Nešlo by to jinak? Na této přednášce vás seznámím s technologií PowerShell DSC, která může GPO zdárně sekundovat a v některých ohledech je dokonce snadno předčí.
 • 18
  hlasů
  vývojář

  Hrátky se session managementem, aneb adminem snadno a rychle

  Někdy je zneužití zranitelnosti velice obtížné a za velké úsilí je odměnou málo muziky. Někdy ale naopak stačí, aby vám jen upadla unavená hlava na klávesnici, a můžete se stát adminem tisíců cizích webových aplikací. Nevěříte? Věřte.
 • 16
  hlasů
  vývojář

  IDisposable - implementace a mýty

 • 18
  hlasů
  vývojář

  Infrastructure as a code

  Podíváme se na to, že vývoj ve větších týmech není pouze o zdrojovém kódu. Jak zajisit aby vývojové a podporované produkční prostředí bylo jednoznačně a jednoduše zreprodukovatelné? Jak zrychlit a automatizovat nastavení vývojového prostředí? Proč je důležitá uniformnost? Proč nastavení prostředí verzovat a co to je vlastně instalace?
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Jak (ne)psat škálovatelný kód nejen v Cloudu

  Všechny úspěšné projekty dříve nebo později narazí na nějakou hranici ohledně škálovatelnosti. Někdy plánovaně, někdy skrz zoufalý telefonní hovor od zákazníka uprostřed noci. V této přednášce si nastíníme na praktických příkladech z reálného SaaS produktu, jak uvažovat o škálovatelném kódu, ale i jak to se škálovatelností příliš nepřehnat, když to není potřeba.
 • 34
  hlasů
  vývojář

  Jak psát SOLIDní aplikace

  Na této přednášce si ukážeme jak psát dlouhodobě udržitelné aplikace. Projdeme si pravidla SOLID a zkusíme vyčíslit jakou hodnotu má architektura aplikace.
 • 8
  hlasů
  vývojář

  Jazyk AL

  Microsoft přechází z jazyka C/AL na jazyk AL pro vývoj business aplikací ve spojením s VSCode. Představení jazyka a jeho použití.
 • 33
  hlasů
  vývojář

  Komponentní vývoj

  Přerostla vám aplikace přes hlavu? Máte hodně týmů, které potřebují sdílet kód. Opakují se stále stejné úlohy (např. kroky kompilace) na všech projektech? Publikujete nové verze vašich produktů často? Musíte udržovat kompatibilitu s staršími verzemi vašich aplikací? Bojujete se starými částmi aplikace? Ukážeme si, jaké problémy nás můžou potkat, a jak si pomoci branchovací strategií, Continuous integration, balíčkovacími systémy, feature toggles, sematic versioning apod.
 • 7
  hlasů
  vývojář

  Load testy ve Visual Studiu

  Dozvíte se na jaká nastavení nezapomenout, jak si správně poradit s controllery a agenty a co použít, abychom se vyvarovali Coded web testům.
 • 62
  hlasů
  vývojář

  Logování, diagnostika a monitoring aplikací

  Chcete mít své aplikace zcela pod kontrolou? Měli byste, protože chyby a nedostupnost vám uživatelé jen těžko odpustí. Application Insights je služba, která vám poskytne dokonalý přehled o zdraví vaší aplikace, o výkonnostních problémech, chybách a dostupnosti.
 • 28
  hlasů
  vývojář

  Microservices architektura a kdy ji použít

  Microservices architektura je dnes poměrně oblíbený buzzword a zájem o ni značně převyšuje množství případů, kde se tato architektura opravdu hodí. Na této přednášce si ukážeme, jaké výhody tento způsob návrhu aplikace má a proč se k němu v praxi přistupuje, a zejména na jakých typech projektů je vhodné tuto architekturu použít.
 • 11
  hlasů
  admin

  Microsoft 365 a moderní správa zařízení

  Instalace, konfigurace a vydání nového počítače bez složité tvorby vlastního instalačního média či manuální konfigurace.
 • 16
  hlasů
  admin

  Microsoft 365 aneb přechod z tradičního IT do moderního IT

  V dnešní době není otázka, jestli začít používat infrastrukturní služby v cloudu – ale kdy, které, jak a s jakými dopady na firemní prostředí. Rozhodnutí nezávisí pouze na tom, jak jste velká firma, ale také na mnoha dalších faktorech. To, jaké máte možnosti a jak vybrat vhodné řešení, se dozvíte v této přednášce.
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Microsoft Azure – AppService, SQL, Storage – tipy a triky

  Víte, že „hosting“ AppService poskytuje diagnostické možnosti, o kterých se vám nezdá ani u vlastních serverů, natož u klasických webhostingů? Azure SQL je jedna z nejdražších služeb – jak se s ní poprat a nevykrvácet? Kam efektivně ukládat data vašich aplikací a jaké jsou rozdíly v jednotlivých variantých služby Storage? Tyto a další tipy si přijďte poslechnout od Robert Hakena, který má praktické zkušenosti s migrací a provozem v Azure mnoha desítek aplikací.
 • 1
  hlas
  vývojář

  Microsoft Dynamics 365 Business Central (#MSDyn365BC)

  Máte vlastní produkt/nápad, a chcete vědět, jak jej integrovat s #MSDyn365BC? Pokusím se Vám představit, jaké možnosti existují, a co vlastně vůbec ten Business Central je a proč je dobré se s ním integrovat.
 • 23
  hlasů
  admin

  Microsoft Exchange Server 2019

  Přehled novinek v Exchange Serveru 2019
 • 5
  hlasů
  admin

  Microsoft PowerApps a Flow

  Tvorba multiplatformních aplikací pro nevývojáře
 • 42
  hlasů
  vývojář

  Microsoft SQL Server – Execution Plans, Query Optimization

  Jak to funguje, co znamenají jednotlivé kostičky v Execution Planech, jak je to ve vztahu k výkonu, indexy, statistiky, Query Store, atp.
 • 20
  hlasů
  admin

  Microsoft SQL Server - návrh HA architektury

  Návrh ideálního clusteru pro běh 24/7/365 s ohledem na návrh HW pro SQL Server.
 • 9
  hlasů
  vývojář

  Moderní vývoj na platformě SharePoint

  Na této přednášce si ukážeme nejnovější možnosti vývoje na platformě SharePoint a SharePoint Online. Pokud máte zkušenosti s tradičním vývojem SharePoint řešení a zajímá vás kterým směrem se ubírá vývoj aplikací pro SharePoint, je přednáška právě pro vás. Přednáška je vhodná i pokud nemáte zkušenosti s vývojem aplikací pro SharePoint.
 • 6
  hlasů
  vývojář

  Modernizace ASP.NET Web Forms aplikací s DotVVM

  Máte starou webovou aplikaci, která se bude ještě nějaký čas vyvíjet? Na této přednášce si ukážeme, jak do takové aplikace pomocí balíčku Microsoft.Owin.Host.SystemWeb zaintegrovat DotVVM (nebo jakoukoliv jinou technologie postavenou na OWINu) a mít tak možnost vyvíjet nové části aplikace pomocí tohoto modernějšího frameworku a staré části aplikace postupně překlápět do nového kabátu. Díky tomu bude časem možné aplikaci překlopit třeba na .NET Core.
 • 50
  hlasů
  vývojář

  Monitoring a optimalizace databázových dotazů v Microsoft SQL Serveru

  Na přednášce si ukážeme, jak zjistit důvod pomalosti aplikace a jak ověřit, jestli za to může databáze. Stranou nezůstane ani systematický přistup vedoucí k identifikaci nejnáročnějších dotazů, které vytěžují váš SQL Server. Když už budeme vědět „co“ máme optimalizovat, zaměříme se na to, jak SQL Server načítá vaše data a jak tento proces můžete optimalizovat a zefektivnit tak problematické SQL dotazy. Zmíněny budou i nejčastější zabijáci výkonu vaší databáze včetně doporučení, jak je odstranit.
 • 17
  hlasů
  admin

  Nasazení správy mobilních zařízení: Microsoft Intune

  Počítače se přestěhovaly z našich stolů do našich kapes. Jak efektivně řídit jejich zabezpečení a spravovat konfiguraci mobilních zařízení, která klasickou Active Directory nepotkají ani v nejdivočejších snech? Ukážeme si efektivní kombinaci Azure AD, Microsoft Intune a služeb Office 365, které tuto otázky skvěle řeší. Odhalíme též malé tajemství, kterou část tohoto balíčku už pravděpodobně máte, ale nevíte o ní.
 • 27
  hlasů
  vývojář

  Novinky v C# 7.x-8

  Přehled připravovaných novinek v C# 7.x-8
 • 42
  hlasů
  admin

  Novinky v Microsoft SQL Serveru 2017

  Ještě jste nestačili začít používat nové funkce Microsoft SQL Serveru 2016 a najednou je tu překvapivě rychle vydaný Microsoft SQL Server 2017 a vás zajímá, jaké novinky přináší? Zveme vás na přednášku, kde si představíme a ukážeme hlavní novinky v Microsoft SQL Serveru 2017, jak pro vývojáře, tak pro administrátory.
 • 24
  hlasů
  admin

  NPS a CA na Windows Serveru 2016

  Instalace a konfigurace role NPS (Network Policy Server) a CA (Certificate Authority) aneb zavádíme RADIUS pod Windows. Případně porovnání s obdobným řešením na Linuxu.
 • 7
  hlasů
  admin

  Ochrana (nejen) poštovních zpráv pomocí Azure Information Protection

  Díky stále aktuálnějšímu tématu GDPR a zvětšujícím se bezpečnostním hrozbám se organizace vrací k diskuzím nad možnostmi, jak zabezpečit informace, které jsou předávány v rámci poštovních zpráv, přestože v minulosti často narazili na praktické limity technologií jako je PGP nebo S/MIME. Evolucí ze serverové role AD RMS (Active Directory Rights Management Services) se v Office 365 zrodila nová moderní služba Azure Information Protection (AIP). AIP umožňuje uživatelům snadným a intuitivním způsobem nastavovat ochranu citlivých poštovních zpráv včetně příloh. Zpráva může být adresovaná prakticky komukoliv i mimo Vaší organizaci, můžete pracovat v Outlooku, ve webovém rozhraní nebo na klientovi v mobilním zařízení. Exchange můžete provozovat v cloudové podobě Exchange Online, Exchange On-Premises nebo v hybridní konfiguraci. V rámci přednášky se dozvíte, co tato služba nabízí a co je potřeba pro její nasazení.
 • 39
  hlasů
  vývojář

  Optimalizace výkonu [ASP].NET

  Vše možné kolem výkonu, jeho ladění, best/worst practices, atp.
 • 35
  hlasů
  vývojář

  Perly z code-review .NET aplikací

  Odlehčená session, kde se pobavíte i přiučíte z chyb mých, mých kolegů, našich zákazníků i uchazečů o práci.
 • 18
  hlasů
  data

  Power BI - administrace

  Přednáška se bude věnovat následujícím tématům. Režimům živé připojení a data import. Nasazení Power BI reportů. Možnosti sdílení. Zabezpečení reportů. Globální nastavení tenantu. Logování a monitoring využití reportů. Enterprise gateway, datasety a failover při odstávce backend serverů.
 • 20
  hlasů
  data

  Power BI - datové modelování a optimalizace

  Řešená témata budou: výběr entit a tvorba relací. Jednosměrné a obousměrné relace + dopady obousměrných relací. Základní a pokročilejší DAX. Dozvíte se, čemu se vyhnout při načítání dat do modelu s ohledem na výkonnost řešení. Na závěr se podíváme, jak provádět troubleshooting pomalého reportu a jak pomalé DAX vzorce.
 • 18
  hlasů
  data

  Power BI - příprava dat

  Čeká vás úvod do transformačních možností Power BI s použitím Power Query.Dozvíte se co je query folding a jak vám může pomoci. Co ovlivňuje, zda query folding proběhne a co mu brání. Také se dozvíte, co může překazit automatickou aktualizaci a jak problém vyřešit.
 • 23
  hlasů
  data

  Power BI - tvorba reportu

  Zaměříme se na vestavěné možnosti Power BI reportů. Začneme přes přehled základních vizualizací. Pověnujeme se vzájemnému ovlivňování vizualizací, záložkám, drillthrough akcím, tooltipům. Ukážeme si jaké máme možnosti, k tvorbě interaktivních reportů, které zodpoví na dotazy uživatelů.
 • 11
  hlasů
  BI

  Power BI Desktop performance tunning

  Máte pomalé reporty i na výkonnějším stroji? Někdy neprojdou aktualizace? Chcete vědět co a jak správně nastavit? Jak uvažovat při tvorbě reportů od základu?
 • 7
  hlasů
  vývojář

  Psaní E2E testu v Protractoru

  Otestování živé webové aplikace bez všemožných mocků by mělo patřit do portfolia každého lepšího software. V této přednášce bych rád ukázal, jaké nástrahy vývojáře čekají a co je naopak dobré používat při psaní E2E testů v Protractoru pro aplikaci v Angularu.
 • 19
  hlasů
  vývojář

  Psaní komponenty v Angularu

  Nejnovější Angular verze 5 je teprve krátce na světě, ale hodně lidí by jistě zajímalo, co obnáší napsat komponentu v tomto frameworku. V rámci přednášky se budu snažit přinést i srovnání s první verzí, která je do teď hojně používána.
 • 20
  hlasů
  vývojář

  Psaní node.js aplikace v TypeScriptu

  Jaké jsou výhody a nevýhody technologie pro psaní malé node.js aplikace? Proč je dobré kód psát v TypeScriptu a ne jen čistém JavaScriptu? Toto a jistě mnoho dalšího se pokusím zodpovědět v rámci této přednášky.
 • 3
  hlasy
  vývojář

  Psaní vypovídajících benchmarků pomocí BenchmarkDotNet

 • 9
  hlasů
  vývojář

  Reactive full-stack .NET web applications with WebSharper

  Reactive programming has become an indispensable tool for solving many of the challenges in data-driven applications, desktop and web alike. A quick survey of the reactive landscape reveals a staggering variety of choices available to developers, and it is a smaller challenge nowadays to choose the right technology to build on. In this talk, you will learn about applying functional programming and F# (and C#) to develop full-stack, reactive web applications and microservices using WebSharper, a mature open source web framework/ecosystem for developing enterprise-grade .NET web applications.
 • 7
  hlasů
  vývojář

  Real-World Xamarin aplikace

  Jak vypadá použití Xamarin.Forms v reálné aplikace? Přijďte se podívat na aplikaci, která není jednoduchým demem s triviálním dizajnem. Jak jsme organizovali její architekturu a co jsme při jejím vývoji používali? Podíváme se taky jak je to se sdílením kódu v realitě a na jaká čísla jsme se dostali.
 • 19
  hlasů
  vývojář

  Serverless computing

  Na přednášce se seznámíte s novým trendem "serverless computing", který je v Azure zastoupen službami Azure Functions, Logic Apps či Microsoft Flow. Díky těmto službám můžete implementovat aplikační logiku a propojovat různé služby buď zcela bez psaní kódu nebo můžete hostovat váš kód bez nutnosti hostovat celý server či webovou aplikaci. Přijďte se dozvědět, jak tento nový trend efektivně využít.
 • 5
  hlasů
  admin

  SharePoint 2016: škálování výkonu, monitoring, optimalizace

 • 7
  hlasů
  admin

  SharePoint a zápisky z bojového pole, aneb praxí nabyté zkušenosti SharePoint specialisty za poslední rok

  Jaký byl Váš uplynulý rok s SharePoint? Kolik “bitev” jste vyhráli a kolik prohráli? A jak vypadal uplynulý SharePoint rok z pohledu SharePoint MVP, člověka, konzultanta, architekta, který SharePointem žije každý den? Jaké jsou aktuální trendy a “věci, o kterých se mluví”? Co Vám za poslední rok nemělo uniknout? Co je nezbytně třeba se naučit, jinak bitvu prohrajete? A co se Microsoftu povedlo a co ne? Upřímně, bez vytáček, v podání Kamila Juříka.
 • 13
  hlasů
  admin

  SharePoint Online a OneDrive for Business: nástrahy nasazení

  Na co si dát pozor při nasazování SharePoint Online z pohledu praxe, nejčastější chyby a omyly. Jak vymyslet strukturu, na co se ptát uživatelů, aby informační architektura byla k užitku, nikoliv na škodu. Jak deployment zabezpečit (oprávnění) a další možnosti zabránění úniku dat, co lze zadarmo, co ve vyšších plánech. Jak dostat obsah do SharePoint a migrovat bez potíží.
 • 12
  hlasů
  admin

  SharePoint Online: novinky a změny za poslední rok, výhled do budoucna

 • 5
  hlasů
  admin

  SharePoint PnP Framework, aneb téma, které by každý SP admin měl znát, ale skoro nikdo o něm neslyšel

 • 3
  hlasy
  admin

  Shielded VMs in Action

  Obsahem této přednášky je prakticky ukázat jak nasadit Shielded VMs a následně je spravovat.
 • 4
  hlasy
  admin

  Skype for Business Online – volání do PSTN

  Na přednášce se posluchači dozvědí, jaké jsou možnosti volání do veřejné telefonní sítě prostřednictvím cloudové služby Skype for Business Online.
 • 10
  hlasů
  admin

  Služby Microsoft 365 a problematika GDPR

  Vypořádat se s požadavky ochrany osobních údajů je v online službách dramaticky jednodušší, než v tradičním světě lokálního IT. Ukážeme si jak a spojíme si do souvislostí s teorií GDPR.
 • 28
  hlasů
  admin

  Software Defined Storage ve Windows Server 2016

  S2D - pokud někde uvidíte tuto zkratku, máte co do činění se Storage Spaces Direct. Jak se změnila virtualizace storage od dob Windows Serveru 2012/R2? V této přednášce osvěžíme původní koncept Storage Spaces a shrneme novinky na Windows Serveru 2016. Kromě teorie se můžete těšit i na řadu praktických ukázek.
 • 18
  hlasů
  vývojář

  Span<T> a Memory<T> - o co jde

 • 10
  hlasů
  admin

  Správa Windows 10 zařízení pomocí cloudových služeb Microsoftu

  Pracovní prostředí se mění a uživatelé čím dál častěji pracují mimo firemní sítě, na cestách a z různých typů zařízení. Provozování klientských zařízení v cloudovém režimu proto může být nejen povinností, ale také velkou úlevou pro IT oddělení a uživatele. Odpadají totiž komplikace tradičního firemního prostředí a uživatelé se mohou více zaměřit na práci bez omezení při zachování zabezpečení, dostupnosti uživatelských služeb a širokých možností správy. Přijďte si poslechnout, jak lze tedy Windows 10 zařízení spravovat a co si oproti tradičnímu IT zamilujete.
 • 62
  hlasů
  vývojář

  SQL injection, jak ji možná neznáte

  Podíváme se na, že SQL injection může mít mnoho podob, a že ztráta je tím nejmenším, čeho je útočník schopen zneužitím zranitelnosti dosáhnout.
 • 5
  hlasů
  admin

  SQL on Linux

  SQL Server je nově dostupný i pro operační systém Linux a také pro kontejnery. Cílem prednášy je ukázat si možnosti nasazení, správy a ovládání SQL Serveru bežícího na linuxové distribuci.
 • 11
  hlasů
  admin

  Synchronní Storage Replica konečně dorazila do Windows Server

  Jistě znáte DFSR. Tak tato přednáška nebude o DFSR. Protože DFSR je file-based, ale hlavně asynchronní replikace. Pokud vás zajímá volume-based, block-level, synchronní replikace, tak přijďte na moji přednášku. Představím vám tuto technologii Windows Serveru 2016, předvedu jak funguje. Dozvíte se jaké má požadavky na hardware, software a infrastrukturu.
 • 5
  hlasů
  vývojář

  TDD a CodingDojo

  O Test Driven Developmentu (TDD) jste jistě již slyšeli – a možná je pro vás tak trochu jako Yetti. Jsou o něm knížky, videa na internetu, lidi o něm mluví, ale vy jste s ním do reálného kontaktu nepřišli. Je to váš případ? Přijďte se podívat, co je to Coding Dojo, jak vám může pomoci zavést TDD a pozitivně ovlivnit kvalitu produkovaného kódu, což zajisté bude mít vliv i na spokojenost vývojářů.
 • 15
  hlasů
  vývojář

  Team Foundation Server 2018 a Visual Studio Team Services – co je nového za poslední rok

  Představení novinek a zajímavostí ohledně řízení životního cyklu, vývoje pomocí cloudového VSTS nebo nové on-premise verze TFS 2018. Nové vlastnosti se týkají zejména automatizací procesů (build, release), ale nejenom jich.
 • 52
  hlasů
  vývojář

  Tipy a triky v .NET, C# a VS

  Praktické ukázky, jak si usnadnit život .NET vývojáře.
 • 56
  hlasů
  vývojář

  Unit testing, mockování

  Zaměřené na .NET - Visual Studio - XUnit, NUnit, MS Tests
 • 22
  hlasů
  vývojář

  Visual Studio a C# - vNext

  Co se chystá nového do příští verze Visual Studia a jazyka C#? Přijďte se podívat na ochutnávku v praktických ukázkách. Ukážeme vám nejenom co zůstalo na stole, ale i pár věcí, co spadlo pod stůl, nebo se naopak teprve pečou.
 • 15
  hlasů
  data

  Vizualizace v Power BI Report Server

  Power BI v cloudu nepřipadá v úvahu, ale jinak je tato technologie dostatečně sexy? Jednoduchou a interaktivní formou provedu tvorbou reportů, mobile reportů, KPI atd. pro Report Server.
 • 4
  hlasy
  admin

  Všichni za ATP, ATP za všechny!

  Advanced Threat Protection. V Office 365, ve Windows 10, v Azure. K čemu všemu jsou tyto bezpečnostní služby dobré a potřeba?
 • 11
  hlasů
  vývojář

  Vykonnostni optimalizace dostupné v .NET Core 2

 • 7
  hlasů
  admin

  What will you do in 5 years?

  More importantly, what will the average user do? What will computing mean to them and how will they communicate with their computers? AR/VR/MR, AI and cloud will turn upside down everything that you think you know about computing. It’s better be prepared. Main takeaways for audience If you want to go where the puck will be, it is useful to look into the future, and understand the big trends going on in our industry. In 5 years, you won’t be able to get away with apps that can’t understand speech, know what they see, know stuff about the world – just like you can’t get away with battleship gray buttons anymore on the design front. Ah, and a lot of these apps won’t run on phones, rather in AR/VR glasses.
 • 21
  hlasů
  admin

  What’s new in Microsoft Hyper-V 2016 and 1709

  Praktické ukázky toho co přišlo v Hyper-V 2016 ale především novinek v posledním buildu. Podíváme se take na plán pro jarní verzi.
 • 16
  hlasů
  admin

  Windows 10 Modern Deployment & Management

  Možností správy v posledním buildu Windows 10 je poměrně mnoho. Na této přednášce rozklíčujeme jejich využití v praxi.
 • 10
  hlasů
  admin

  Windows 10 provisioning - zrychlené zpřístupnění zařízení pro uživatele

  Pokud chcete zkrátit dobu a náročnost nasazení zařízení s Windows 10 od chvíle kdy zařízení zakoupíte do chvíle kdy na něm může uživatel začít pracovat, tak se budete rozhodně chtít seznámit s možnostmi provisioningu Windows 10. Na této přednášce bohaté na ukázky uvidíte, jak s co nejmenší námahou dosáhnout co nejrychleji na plně připravené zařízení s Windows 10. Ať už přípravou provisioning packagí, využitím Azure AD join a MDM enrollmentu v automatickém režimu až po zjednodušenou přípravu učeben ve školních třídách.
 • 23
  hlasů
  admin

  Windows 10 Security Deep Dive

  Windows 10 už přinesly a stále přinášejí mnoho bezpečnostních funkcionalit. Některé z nich kromě svého vývoje také prošli přejmenováním. Podívejme se na ně a jejich praktické využití.
 • 12
  hlasů
  vývojář

  Xamarin Forms / UWP / PWA

  Xamarin Forms novinky a prakticke z praxe/ UWP vs. XForm a co bude dalej ? / PWA - modny vystrelok alebo to brat vazne ?
 • 9
  hlasů
  admin

  Zálohování s pomocí nástrojů Veeam

  Na přednášce se seznámíme se zálohovacími řešeními od společnosti Veeam a ukážeme si, jak s pomocí nich může ochránit data jak běžný uživatel, tak rozsáhlá organizace.
 • 13
  hlasů
  vývojář

  Zlepšujeme výkonnost aplikací s Redis Cache

  Píšete webové aplikace, používáte moderní ORM Entity Framework a výkonnost vaší aplikace pokulhává? Ukážu vám, jak snížit zatížení relační databáze a jak prakticky začlenit do architektury vaší webové aplikace rychlou Azure Redis Cache. Uvedené informace budou platné i pro Redis Cache, kterou můžete zdarma provozovat na vlastní infrastruktuře.
 • 20
  hlasů
  admin

  Život s Exchange Hybrid

  Ve chvíli, kdy připojíte svoje on-premises Microsoft Exchange servery do Exchange Online v rámci Office 365 pomocí tzv. hybridního nasazení, vyvstane celá řada otázek. Mohu po dokončení migrace do Exchange Online hybridní server zrušit nebo ho musím udržovat dlouhodobě? Musím ho aktualizovat? Jaká je závislost běhu služby na hybridním serveru? Jak je zajištěna bezpečnost? Potřebuji Edge server? Jak mám správně zakládat standardní či sdílené schránky? Jak funguje přidělování oprávnění? A mnoho dalších. Během této přednášky se dozvíte praktická doporučení pro dlouhodobý provoz hybridní Exchange konfigurace.

Přihlašte se

Je nutné být přihlášen a registrován na tuto konferenci, abyste mohli hlasovat o jejím programu a navrhovat nové přednášky

© 2021 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt