Co je WUG?

WUG (Windows User Group) je občanské sdružení. Jeho posláním je fyzicky sdružovat počítačové profesionály se zájmem o platformu Microsoft Windows, pořádat přednášky, odborné semináře, konference, vzdělávací akce a pravidelné meetingy pro své členy i širokou veřejnost.

VÍCE O WUG

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Nejbližší konané akce

Akce minulé

HoL C# Randori Coding Dojo

Brno, 29. 11. 2016

Ani nebudete věřit, jaká to byla výjimečná akce! Použili jsem oproti minulé akci Visual Studio bez Resharperu. Byl to boj. Pozorovat, jak s tím všichni zápasí a nejsou schopni programovat, bylo velice zábavné. Ani nebylo třeba začínat diskuzi. Velice rychle se rozhořelo hodně témat a musel jsem diskuzi už pouze krotit, přerušovat a zastavovat. Dělali jsme konzolový překladač do morzeovky a dokonce jsme stihli vyřešit zadání. Po akci se asi polovina lidí přesunula do hospody, kde vášnivá témata o .Netu pokračovala.

Jirka Pokorný

Tasky a await pěkně od základu a jednoduše

Brno, 15. 11. 2016

Budu to říkat znovu a důrazně, znovu a důrazně, tak dlouho, dokud to nezačnou dělat pořádně. Tak by se dalo shrnout poslání této akce. Jirka to vzal od podlahy, jak fungují vlákna a jak dochází k jejich vytváření a alokaci paměti. Na konkrétních příkladech ukázal rozdílná chování dobře i špatně napsaného kódu, který používá Tasky a async/await. Pro ty z vás, co byli na konferenci WUG Days, tohle byla rozšířená verze přednášky, kterou tam Jirka měl. V diskuzi na závěr jsme hodně polemizovali nad možnostmi implementace v legacy kódu na vhodných scénářích použití. Tentokráte přišlo spousta nových lidí, kteří byli na WUG poprvé. Děkujeme za Vaši přízeň, je to známkou toho, že to, co děláme, má stále význam.

Jirka Pokorný

Partneři

Nejnovější fotky z akcí

© 2016 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt