Co je WUG?

WUG (Windows User Group) je občanské sdružení. Jeho posláním je fyzicky sdružovat počítačové profesionály se zájmem o platformu Microsoft Windows, pořádat přednášky, odborné semináře, konference, vzdělávací akce a pravidelné meetingy (jednou měsíčně) pro své členy i širokou veřejnost.

VÍCE O WUG

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé

Mobilní zařízení a responzivní webdesign

Praha, 13. 3. 2014

Jedním ze zdrojů pro výběr tématu byl pro nás prosincový MS Fest. Tam nás zaujala přednáška Martina Michálka na téma responzivní webdesign a tak jsme se domluvili i na přednášce pro WUG, kde je na toto téma více prostoru (nakonec vyšla na celé 4 hodiny).

V úvodní části přednášející rozebral problémy mobilního světa a připravil nás i na další, které nás čekají v budoucnu. V druhé části pak následovalo vysvětlení principů tvorby responzivního webdesignu a dále řešení nejrůznějších problémů s ním spojených. Bylo znát, že přednášející má s RWD několikaleté a praktické zkušenosti. Já sám jsem responzivní web již také zkoušel dělat, ale i tak jsem si z přednášky odnesl spousty cenných informací.

Jan Holan, organizátor

Příběh uživatelského rozhraní Microsoft Windows: od Windows 1.0 přes Ribbon až k Windows 8

Brno, 10. 3. 2014

Martin Dostál si pro nás připravil zajímavou přednášku, která byla rozdělena na dvě poloviny - první polovina představila zajímavé milníky v historii uživatelských rozhraní (které byly mnohdy pokročilejší než systémy o 25 let později) a druhá polovina přednášky se potom zaměřila na vývoj uživatelského rozhraní Windows, kde přednášející shrnul a zdůvodnil klíčové novinky, jak se postupně objevovaly.

Přednášku provázela zajímavá diskuze, která byla místy okořeněna zajímavými postřehy, jak se navrhuje UI pro letectví, což je Martinova specializace.

David Gešvindr
organizátor

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2012 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt