Co je WUG?

WUG (Windows User Group) je občanské sdružení. Jeho posláním je fyzicky sdružovat počítačové profesionály se zájmem o platformu Microsoft Windows, pořádat přednášky, odborné semináře, konference, vzdělávací akce a pravidelné meetingy (jednou měsíčně) pro své členy i širokou veřejnost.

VÍCE O WUG

Důležité informace

Účast na přednáškách WUG je zcela zdarma. Na WUGu můžete přednášet i Vy, stačí se domluvit s organizátory pobočky.

VÍCE O WUG

Moje registrované akce

Pro zobrazení Vašich registrací na akce se prosím přihlašte.

Akce minulé

Kerberos ve Windows - co to je a jak funguje?

Praha, 17. 12. 2014

Ačkoliv Kerberos není ve Windows věc rozhodně nová, myslím si, že většina lidí (včetně mě) nemá své Windows prostředí pro jeho chod úplně správně nastavené. Jak toto napravit jsme pozorně sledovali na přednášce a odnesli jsme si spousty cenných informací. Nyní již například víme na jaké účty jednotlivá SPN-ka nastavovat, za jakých podmínek se použije bezpečnější šifrování AES, proč v DNS používat pouze A záznamy místo CNAME a mnoho dalšího.

Prezentace a další články naleznete na blogu Ondry Ševečka zde a zde, záznam bude (po zpracování) k dispozici ke shlédnutí (pro registrované členy WUG i ke stažení).

Dále děkujeme všem co po akci vyplnili dotazník, této zpětné vazby si vážíme.

Jan Holan, organizátor

Unit testování v JavaScriptu

Brno, 2. 12. 2014

Byla to první akce, která proběhla v nových prostorách Masarykovy univerzity. Využili jsme výhody nové audiovisuální techniky a promítané téma bylo dobře vidět ze zadních řad. I přesto, že jsem si myslel, že není příliš o čem diskutovat, v druhé půli se rozběhla bohatá diskuze. Bavili jsme se o efektivitě Test-driven developmentu a přínosu vzhledem k velikosti týmu. Velice se mi líbilo, jak se Petr vyvaroval přílišné teorii a vše ukazoval na konkrétních příkladech. Dokážu si představit, že manager by si z této akce udělal věruhodný obrázek o tom, až jak překvapivě je snadné nasadit JavaScript testování nejen do vývojového prostředí, ale také do Continuous integration pomocí Team City. Pro ty co by se chtěli podívat na nabídky práce v SolarWinds nebo možnosti stáže pro studenty, neváhejte kontaktovat Petra.

Pokud si chcete projít zdrojové kódy ukázek, najdete je zde.

Jirka Pokorný

Partneři

Poslední přidaná videa

Nejnovější fotky z akcí

© 2012 WUG |  Úvod |  O nás |  Přednášející |  Záznamy |  Kontakt